24 maja – VII Niedziela Wielkanocna

Ogłoszenia

Autor:

  1.  Dziś Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, która nie tylko ukazuje nam historyczne wydarzenie z dziejów zbawienia, lecz także wskazuje nam na niebo jako cel naszego życia. Zachęcamy, by w pewnym sensie dotykać nieba już tu na ziemi, co ma miejsce m.in. w adoracji Najświętszego Sakramentu. Publiczne adoracje w naszej świątyni mają miejsce po niedzielnej wieczornej Eucharystii do 19:00, w czwartki od 23:00 do 24:00, piątki od 15:00 do wieczornej Mszy, a w soboty od wieczornej Mszy do 21:00 oraz podczas nabożeństw majowych. Prywatnie można adorować Jezusa w naszym kościele w zasadzie cały dzień, nawet, gdy nie ma wystawienia w monstrancji, bo jest On przecież obecny w tabernakulum.
  2. Według nowych wytycznych w naszym kościele może się znajdować sześćdziesiąt trzy osoby.
  3. Trwa maj – miesiąc poświęcony Matce Bożej. Nabożeństwo majowe ku czci NMP z litanią loretańską w niedziele po wieczornej Eucharystii, czyli ok. 17:50, od poniedziałku do piątku o 17:15, a w soboty przy figurze Matki Bożej na zewnątrz kościoła o 17:30.
  4. We wtorek Msza Święta o 18:00 w intencji katolickich mediów.
  5. Droga światła (już ostatnia) w piątek po wieczornej Eucharystii. Zabierzmy świece.
  6. Przygotowujemy się do Uroczystości Zesłania Ducha Świętego poprzez nowennę w ramach nabożeństw majowych. W sobotni wieczór wejdziemy już w obchody tego, jednego z największych dla chrześcijan dni. Czuwanie modlitewne dla lewobrzeżnej części Świnoujścia odbędzie się w tym roku wyjątkowo w kościele pw. Bł. Michała Kozala. Rozpocznie się ono Mszą Świętą o 18:00, następnie czuwanie, które zakończy się po 21:00. Jest ono adresowane szczególnie do członków wspólnot działających w naszych parafiach, ale zapraszamy każdego, kto pragnie odnowić w sobie relację z Duchem Świętym. A w naszym kościele cotygodniowa Adoracja Pana Jezusa, w tę sobotę z pieśniami uwielbieniowymi w wykonaniu zespołu Morze Miłosierdzia.
  7. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, a szczególnie naszej parafialnej gazetki Christus Regnat.
  8. Dziękujemy za zaangażowanie w życie naszej parafii tak wielu osób! Za wszelkie ofiary mówimy: Bóg zapłać!
  9. Jubilatom i Solenizantom życzymy wielu łask Bożych

ks. Bogusław Gurgul – proboszcz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *