31 maja – IX Niedziela zwykła

Ogłoszenia

Autor:

 1. Przeżywamy dziś Uroczystość Zesłania Ducha Świętego wieńczącą okres wielkanocny, natomiast przyszła niedziela – Uroczystość Najświętszej Trójcy zamyka czas, w którym można przeżyć spowiedź i Komunię wielkanocną, by uczynić zadość przykazaniom kościelnym.
 2. Nie ma już ograniczeń dotyczących ilości osób w kościele, więc zapraszamy wszystkich naszych parafian i gości.
 3. Rozpoczynamy czerwiec – miesiąc poświęcony Jezusowi w tajemnicy Jego Najświętszego Serca. Nabożeństwa czerwcowe są odprawiane w niedziele po Mszy o 17:00, czyli ok.17:50, a od poniedziałku do soboty o 17:15. Zapraszamy do wspólnej modlitwy!
 4. W poniedziałek Święto NMP Matki Kościoła, Głównej Patronki Archidiecezji, natomiast w czwartek Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana – dzień modlitw za kapłanów oraz o nowe powołania.
 5. Msze Święte w pierwszy piątek miesiąca o 7:00; 7:30; 9:00 (wynagradzająca za grzechy) i po południu o 18:00. Spowiedź podczas Eucharystii oraz podczas adoracji od 15:00.
 6. W pierwszą sobotę adoracja wieczorna połączona z Różańcem i medytacją w duchu wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu Maryi.
 7. Modlitwa przy budowanym Pomniku Dzieci Utraconych o g. 15:00 w najbliższą sobotę. Będziemy modlić się wspólnie w intencji wszystkich rodziców, którzy utracili swoje dzieci. Szczególnie w intencji tych, którzy wciąż przeżywają tragedię śmierci dziecka i brak możliwości pożegnania go i pochowania. Zapalimy przy pomniku znicze.
 8. Również w sobotę o g. 16:00 ks. Bp Henryk Wejman udzieli sakramentu bierzmowania w naszym kościele. Ogarnijmy modlitwą kandydatów.
 9. Przypominamy, że zgodnie z dokumentami Kościoła Komunię Świętą przyjmujemy do ust i kto może na klęcząco, a znak pokoju przekazujemy sobie przez skłon głowy w kierunku najbliższych osób.
 10. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.
 11. Za wszelkie ofiary mówimy: Bóg zapłać!
 12. Jubilatom i Solenizantom życzymy wielu łask Bożych.

ks. Bogusław Gurgul – proboszcz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *