7 czerwca – Uroczystość Trójcy Świętej

Ogłoszenia

Autor:

  1. Przeżywamy Niedzielę Trójcy Przenajświętszej. Do dziś można uczynić zadość trzeciemu przykazaniu kościelnemu, które mówi: Przynajmniej raz w roku, w okresie wielkanocnym przyjąć Komunię Świętą. W Polsce ten czas jest przedłużony właśnie do dzisiaj.
  2. Nabożeństwa czerwcowe do Najświętszego Serca Pana Jezusa w niedziele i uroczystości po Mszy Świętej o 17:00, czyli ok. 17:15, a w dni powszednie o 17:15.
  3. We wtorek zapraszamy członków Stowarzyszenia Matki Bożej – Patronki Dobrej Śmierci na Mszę Świętą o 18:00.
  4. W najbliższy czwartek będziemy przeżywać Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa – tzw. Boże Ciało. Z tej racji, jak co roku będziemy gromadzić się na sprawowaniu Najświętszej Ofiary oraz wyruszymy w procesji eucharystycznej, aby publicznie wyznać naszą wiarę w prawdziwą obecność Jezusa pod postaciami Chleba i Wina. Uroczystości rozpoczną się Eucharystią o godz. 11.30 w naszym kościele, a następnie wyruszymy procesją wokół kościoła i plebanii. W tym dniu Msze św. będą o 7.00, 8.30, 10.00, 11:30 i 17.00 (po niej Adoracja do 19:00). Nie będzie zatem Mszy Świętej o 13:00 oraz godziny świętej. Przypominamy, że jest to święto nakazane! Dzieci, zwłaszcza pierwszokomunijne, zapraszamy do czynnego udziału, szczególnie dziewczynki do sypania kwiatów. Próba w środę o 16:00. Zachęcamy do ustrojenia okien. Gorąco prosimy o pomoc przy wystroju ołtarzy – jeden ołtarz Koło Żywego Różańca, a drugi Rodzice Dzieci komunijnych i bierzmowanych. Zbiórka w kościele w środę o 19:00.
  5. Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa rozpoczyna dni eucharystyczne, zwane Oktawą Bożego Ciała. Procesje w dni powszednie po wieczornej Mszy Świętej, a w przyszłą niedzielę po wieczornej Mszy wraz z nabożeństwem czerwcowym.
  6. Informujemy, że w ubiegłą niedzielę zmarł ks. Andrzej Kamiński, który posługiwał naszej parafii w latach 2014-2018. Dziękujemy delegacji, która uczestniczyła w pogrzebie w Gryfinie oraz osobom, które zgromadziły się na Eucharystii w naszej świątyni. Msza w tej intencji 8 sierpnia. Polecajmy Zmarłego Bożemu Miłosierdziu.
  7. Dziękujemy za wszelkie zaangażowanie, ofiary. Solenizantom i Jubilatom życzymy obfitych łask od Pana.

ks. Bogusław Gurgul – proboszcz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *