24 października – XXX Niedziela zwykła

Ogłoszenia

Autor:

  1. Dziś Niedziela Misyjna. Po Eucharystii o 11:30 Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci zaprezentuje krótkie przedstawienie. A na tablicy po lewej stronie możemy zobaczyć wystawę rysunków „Życie na misjach” autorstwa dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 6. Zachęcamy również do składania ofiar do skarbony w kaplicy bocznej św. Antoniego, z której połowa wpływów przeznaczona jest na Caritas, a połowa na misje, w tym na dziecko z Kenii, które jako parafia zaadoptowaliśmy na odległość.
  2. Nabożeństwo różańcowe w niedziele po wieczornej Mszy Świętej, czyli ok. 17:50, zaś od poniedziałku do piątku o 17:15, w soboty po wieczornej Mszy, czyli ok. 18:50. Dzieci i młodzież zapraszamy szczególnie w poniedziałki, środy i piątki.
  3. W sobotę po Mszy św. wieczornej Adoracja Najświętszego Sakramentu ze śpiewem uwielbieniowym zespołu Morze Miłosierdzia.
  4. Kartki na wypominki znajdują przy wyjściu z kościoła. Są na nich konkretne daty. Dodatkowo w niedziele różaniec za zmarłych polecanych w minionym tygodniu. Prosimy wypisywać imiona zmarłych w mianowniku, czyli np. Stanisław – mężczyzna, Stanisława – kobieta. Kartki z ofiarą prosimy składać do skrzynek z napisem: wypominki.
  5. Ogólne Wprowadzenie do Mszału Rzymskiego stwierdza: Zachowywanie przez wszystkich uczestników jednolitych postaw ciała jest znakiem jedności członków chrześcijańskiej wspólnoty zgromadzonych na sprawowanie świętej liturgii: wyrażają one bowiem i kształtują duchowe przeżycia uczestniczących (OWMR 42). Postarajmy się o zachowanie jednolitości postaw ciała podczas Eucharystii jak uczą tego przepisy liturgiczne. Ponadto porządek na liturgii sprzyja skupieniu, natomiast gdy część uczestników np. wstaje, a część klęczy, łatwiej o rozproszenia.
  6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
  7. Serdecznie dziękujemy za ofiary, szczególnie na ołtarz, za wszelką życzliwość i zaangażowanie w życie Kościoła, parafii.
  8. Serdecznie pozdrawiamy Jubilatów i Solenizantów rozpoczynającego się tygodnia.

ks. Bogusław Gurgul – proboszcz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *