17 października – XXIX Niedziela zwykła

Ogłoszenia

Autor:

 1. Na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia zebrano 3700 zł.
 2. Nabożeństwo różańcowe w niedziele po wieczornej Mszy Świętej, czyli ok. 17:50, zaś od poniedziałku do piątku o 17:15, w soboty po wieczornej Mszy, czyli ok. 18:50. Dzieci i młodzież zapraszamy szczególnie w poniedziałki, środy i piątki.
 3. Spotkania kręgu biblijnego odbywają się w poniedziałki po wieczornej Mszy Świętej w salce na plebanii. Zapraszamy do poznawania we wspólnocie Pisma Świętego.
 4. Za tydzień Niedziela Misyjna. Po Eucharystii o 11:30 Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci zaprezentuje krótkie przedstawienie. Zachęcamy również do składania ofiar do skarbony w kaplicy bocznej św. Antoniego, z której połowa wpływów przeznaczona jest na Caritas, a połowa na misje, w tym na dziecko z Kenii, które jako parafia zaadoptowaliśmy na odległość.
 5. Kartki na wypominki znajdują przy wyjściu z kościoła. Są na nich konkretne daty, czyli można wybrać kiedy będziemy się modlić za poszczególne osoby. Dodatkowo w niedziele różaniec za zmarłych polecanych w minionym tygodniu. Prosimy wypisywać imiona zmarłych w mianowniku, czyli np. Stanisław – mężczyzna, Stanisława – kobieta. Kartki z ofiarą prosimy składać do skrzynek z napisem: wypominki.
 6. Ogólne Wprowadzenie do Mszału Rzymskiego stwierdza: Zachowywanie przez wszystkich uczestników jednolitych postaw ciała jest znakiem jedności członków chrześcijańskiej wspólnoty zgromadzonych na sprawowanie świętej liturgii: wyrażają one bowiem i kształtują duchowe przeżycia uczestniczących (OWMR 42). Postarajmy się o zachowanie jednolitości postaw ciała podczas Eucharystii jak uczą tego przepisy liturgiczne. Ponadto porządek na liturgii sprzyja skupieniu, natomiast gdy część uczestników np. wstaje, a część klęczy, łatwiej o rozproszenia.
 7. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, a szczególnie naszej parafialnej gazetki Christus Regnat.
 8. Kawiarenka parafialna czynna jest w każdą niedzielę do 14:00. Zapraszamy!
 9. Cały czas zachęcamy do wsparcia inicjatywy wykonania nowego ołtarza. Można to uczynić poprzez wpłatę na konto z dopiskiem: ofiara na ołtarz, lub na tacę również z tym dopiskiem.
 10. Dziękujemy za zaangażowanie, wszelkie ofiary i życzliwość.
 11. Jubilatom i Solenizantom rozpoczynającego się tygodnia mówimy: Szczęść Boże!

Ks. Bogusław Gurgul – proboszcz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *