25 lutego 2018 – II Niedziela Wielkiego Postu

Ogłoszenia

Autor:

1. W drugą niedzielę Wielkiego Postu Kościół ukazuje nam Pana Jezusa, który podczas przemienienia na górze Tabor objawia uczniom swoją chwałę. Bóg Ojciec, wskazując na Jezusa, mówi: „To jest mój Syn umiłowany, Jego słuchajcie”.

2. Trwajmy w wielkopostnych dobrych postanowieniach, a szczególnie starajmy się rozważać mękę Pańską podczas wspólnej modlitwy. Droga krzyżowa w piątki o godz. 10.00, dla dzieci szczególnie o 16.15 oraz dla młodzieży i dorosłych po Mszy Świętej wieczornej, a gorzkie żale w niedziele o godz.16.00.

3. We wtorek o godz. 17.00 Msza Święta także w intencji TV Trwam, Ojczyzny i kapłanów.

4. W czwartek, 1 marca przypada Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Pamiętaj-my w modlitwie o naszych niezłomnych bohaterach. Z tej racji w tych intencjach będziemy się modlić podczas Mszy Świętej wieczornej za Ojczyznę.

5. W tym tygodniu przypada także pierwszy czwartek miesiąca, który przypomina nam wydarzenia z Wielkiego Czwartku, ustanowienie sakramentów Eucharystii i kapłaństwa. Po Mszy Świętej wieczornej adoracja z modlitwą o powołania do stanu duchownego i o świętość osób duchownych. Natomiast od godz. 23.00 – 24.00 Godzina Święta na którą zapraszamy.

6. Każdy pierwszy piątek miesiąca przypomina nam tajemnicę konania Pana Jezusa na krzyżu i Jego otwarte Serce. Starajmy się w tym dniu przyjąć Komunię św. wynagradzającą za nasze grzechy. Msze Święte o godz. 7.00, 7.30, 9.00 wynagradzająca za grzechy oraz o godz. 17.00 i 18.00.

7. W pierwszą sobotę miesiąca wpatrujemy się w Serce Maryi przebite mieczem boleści. Zachęcamy do praktykowania I sobót miesiąca poprzez Spowiedź świętą, Komunię świętą, odmówienie części Różańca oraz 15 minutowe rozważanie maryjne a wszystko w duchu wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu Maryi. Adoracja w Sobotę będzie się kończyć o godz. 19.00 z racji na trwające remonty, aby można było kościół wieczorem posprzątać.

8. W przyszłą niedzielę będzie wspominać św. Kazimierza Królewicza, który jest patronem ks. Prałata Kazimierza Sasadeusza. W Jego intencji będziemy się modlili na Mszy św. o godz. 11.30, a po Mszy św. będzie można złożyć życzenia czcigodnemu solenizantowi.

9. W dalszym ciągu można przynosić zakrętki na pomoc Maksymilianowi.

10. Przy wyjściu z kościoła można jak co roku nabywać świece, baranki, kartki wielkanocne
z których dochód jest przeznaczony na Caritas naszej Diecezji i Parafii z przeznaczeniem na pomoc świąteczną Rodzinom będącym w potrzebie.

11. Osoby, które chciałyby się włączyć w oprawę muzyczną Triduum Paschalnego zapraszamy tym razem na wtorek o g. 18:00 do salki na plebanii. Cały czas mogą dołączać się nowe osoby.

12. Zapraszamy do kawiarenki i biblioteka parafialnej. W sklepiku można zaś nabywać ciekawe książki oraz dewocjonalia. Zachęcamy też do nabywania prasy katolickiej by pogłębiać i wiedzę i wiarę.

13. Niech przemieniony Chrystus błogosławi solenizantom i jubilatom tego tygodnia. SZCZĘŚĆ BOŻE!

ks. Bogusław Gurgul – proboszcz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *