4 marca 2018 – III Niedziela Wielkiego Postu

Ogłoszenia

Autor:

1. W trzecią niedzielę Wielkiego Postu Chrystus uświadamia nam, że już najwyższy czas, by dokonać radykalnego uporządkowania naszego życia. Każdy z nas jest prawdziwą świątynią, w której mieszka Pan Bóg, i trzeba zatroszczyć się, by była ona dla Niego godnym mieszkaniem.

2. W środę o godz. 7.00 Msza Święta w intencjach które nam towarzyszą przy zapalaniu świec wotywnych przy Ołtarzu Matki Bożej oraz Jezusa Miłosiernego.

3. W czwartek, 8 marca zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencjach kobiet  z racji na obchodzony Dzień Kobiet.

4. Rozważając mękę Pańską, łączymy nasze cierpienia i troski z cierpiącym Jezusem. Zapraszamy na drogę krzyżową w piątek o godz. 10.00, o godz. 16.15 szczególnie z udziałem dzieci oraz po Mszy Świętej wieczornej. Na gorzkie żale zapraszamy w niedzielę o godz. 16.00.

5. Od przyszłej niedzieli rozpoczniemy czas Rekolekcji Wielkopostnych dla dorosłych oraz od poniedziałku (12 marca) dla dzieci szkoły podstawowej z klas 0-5. Rekolekcje poprowadzi ks. Stanisław Szlijan wikariusz z Barlinka. Szczegółowy program podamy w przyszłą niedzielę. Dziś jednak prosimy, aby ten Wielki Post nie minął nam bez udziału w Rekolekcjach, których celem jest duchowe przygotowanie do Świąt Paschalnych.

6. Przy wyjściu z kościoła możemy nabywać kartki, świece i baranki wielkanocne, z których dochód jest przeznaczony na Caritas diecezji i naszej Parafii. Niech ten zakup też będzie formą wielkopostnej jałmużny.

7. Zapraszamy do sklepiku parafialnego gdzie można nabywać dewocjonalia oraz ciekawe książki, by pogłębiać swoją wiedzę i wiarę. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. U nas do nabycia: nasza gazetka Christus Regnat, Gość Niedzielny, Mały Gość i Niedziela. W najnowszym numerze Gościa polecamy szczególnie artykuły o fenomenie gorzkich żali oraz o tym jaką rolę w Kościele odgrywały i odgrywają kobiety.

8. W tych dniach jest dużo pogrzebów. Zauważamy, że kiedy ma miejsce uroczystość pogrzebowa to dla wielu Msza Święta jest czymś mniej ważnym na co nie warto przeznaczyć czasu. Zazwyczaj więcej osób jest na cmentarzu. Tymczasem Drodzy nie ma nic ważniejszego dla duszy osoby zmarłej aniżeli Msza Święta. A zwłaszcza Msza Święta
w której uczestniczymy przyjmując Komunię Świętą w intencji osoby z którą się rozstajemy. Zachęcamy więc by uczestniczyć w całej uroczystości pogrzebowej.

9. Osoby, które chciałyby się włączyć w oprawę muzyczną Triduum Paschalnego zapraszamy tym razem w środę o g. 18:00 do salki na plebanii.

10. Wszystkich solenizantów i jubilatów polecamy Panu Bogu w naszych modlitwach.

11. Niech Dobry Bóg wynagradza wszystkim, którzy modlitwą i ofiarą wspierają trwające prace remontowe.

12. Z wiarą przyjmijmy Boże błogosławieństwo na kolejny tydzień wielkopostnych ćwiczeń by ducha i ciało przygotować na Święta Wielkanocne. SZCZĘŚĆ BOŻE!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *