11 marca 2018 – IV Niedziela Wielkiego Postu

Ogłoszenia

Autor:

1. Dzisiaj, w czwartą niedzielę Wielkiego Postu, Pan Jezus objawia nam, że Jego przyjście na świat jest wyrazem miłości Ojca do nas, a Jego wywyższenie na krzyżu stanie się dla nas źródłem zbawienia. Mimo że zbliża się już czas pasji Chrystusa, radujemy się, że zbliża się dla nas czas odkupienia.

2. Rozpoczęliśmy czas Rekolekcji Wielkopostnych, które do środy poprowadzi w naszej parafii ks. Stanisław Szlijan z Barlinku. Dziś głosi naukę podczas Mszy Świętych oraz Gorzkich Źali. Program rekolekcji dla dorosłych od poniedziałku do środy Msza Święta z nauką o godz. 9.00 oraz 17.00. O godz.16.30 różaniec w int. parafii. Możliwość spowiedzi podczas porannych Mszy Świętych oraz od godz. 16.00 do 18.00. Składane ofiary będą naszą wdzięcznością wobec ks. Rekolekcjonisty. Gorąco zapraszamy do udziału w tychże Rekolekcjach, aby przygotować swoje serca do pełnego i głębokiego przeżywania Świąt Paschalnych.
Od poniedziałku do środy ks. Stanisław poprowadzi też Rekolekcje dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 6: o godz. 10.00 – dla kl. 0 – II, o godz. 11.30 – dla kl. III – V, a o godz. 13.00 – dla kl. VI – VII.

3. W Wielkim Poście gromadzimy się na nabożeństwach pasyjnych: droga krzyżowa w piątek o godz. 10.00, z udziałem dzieci o godz. 16.15, a także po Mszy Świętej wieczornej. Ggorzkie żale w niedzielę o godz.16.00.

4. Od wczoraj trwamy w Nowennie przygotowującej nas do Uroczystości Św. Józefa kiedy to poświęcimy kapliczkę ku czci Tego Wielkiego Orędownika. Z tej też racji jest prośba do Mężczyzn aby byli fundatorami tej kapliczki. Koszt jednej kapliczki to 1000 zł. Ofiary można na ten cel składać na tacę w kopertach z dopiskiem na kapliczkę św. Józefa lub bezpośrednio do ks. Proboszcza.

5. Przy wyjściu z kościoła nabywając kartki, baranki i świece wielkanocne możemy wesprzeć działalność Caritas Diecezji i Parafii. Gorąco polecamy prasę katolicką by pogłębić swoją wiedzę i wiarę. Zapraszamy do naszego sklepiku gdzie można nabywać dewocjonalia, ciekawe książki oraz do kawiarenki i biblioteki parafialnej.

6. We wtorek, 13 marca, przypadnie 5. rocznica wyboru papieża Franciszka. Otoczmy w tym dniu Ojca Świętego i wszystkie jego dzieła naszymi serdecznymi modlitwami.

7. W czwartek Godzina Święta od 23.00 – 24.00.

8. W sobotę, 17 marca, o godz. 14.00 spod kościoła bł. Michała Kozala autokarem można udać się do Szczecina najpierw do Sanktuarium Dzieci Fatimskich a następnie na Misterium Męki Pańskiej w Seminarium.

9. Solenizantom i jubilatom życzymy wielu łask Bożych.

10. Niech na ten tydzień Pan Bóg nam obficie błogosławi za przyczyną naszych Świętych Patronów.

SZCZĘŚĆ BOŻE!

ks. proboszcz Bogusław Gurgul

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *