18 marca 2018 – V Niedziela Wielkiego Postu

Ogłoszenia

Autor:

1. W piątą niedzielę Wielkiego Postu Pan Jezus mówi otwarcie, że musi umrzeć, aby wydać plon obfity, że zostanie nad ziemię wywyższony na krzyżu, aby pociągnąć wszystkich do siebie. Starajmy się jak najpełniej przez osobiste nawrócenie współuczestniczyć z Panem Jezusem w Jego dziele odkupienia każdego z nas.

2. Jutro przypada uroczystość św. Józefa, oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i patrona Kościoła. Na uroczystą Mszę Świętą z zawierzeniem mężów i ojców św. Józefowi zapraszamy o godz. 17.00. Podczas tej Mszy Świętej poświęcimy też kaplicę ku czci Świętego Józefa. Niech Pan Bóg wynagrodzi osobom, które składają na tę kapliczkę ofiary.

3. W Wielkim Poście gromadzimy się na nabożeństwach pasyjnych: Droga Krzyżowa w ten piątek będzie w naszym kościele tylko o godz. 16.15, ponieważ rano są rekolekcje dla młodzieży z gimnazjum i liceum, natomiast o godz. 19.00 weźmiemy udział, jak co roku, w miejskiej Drodze Krzyżowej, która wyruszy z kościoła pw. NMP Gwiazdy Morza. Niech nas tam Drodzy nie zabraknie, aby wyznać naszą wiarę. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz.16.00.

4. Od środy do piątku będą trwały rekolekcje dla uczniów klas VI i VII SP 1 oraz uczniów gimnazjum i liceum. Program jest następujący: godz. 8.30 – kl. VI i VII; godz. 10.00 – kl. II gimnazjum, godz. 11.30 – kl. III gimnazjum, godz. 13.00 – młodzież z liceum.

5. W czwartek zapraszamy na Godzinę Świętą od 23.00 do 24.00.

6. Za tydzień Niedzielą Palmową Męki Pańskiej rozpoczynamy Wielki Tydzień. Na początku każdej Mszy Świętej pobłogosławimy palmy. które można będzie też nabyć przed kościołem, a dochód jest przeznaczony na Caritas naszej Parafii. Niech trzymanie palmy będzie znakiem, że jednocząc się z Chrystusem chcemy zwyciężać zło w nas i wokół nas.

7. Już dzisiaj zachęcamy, aby przygotować się do dobrej spowiedzi wielkanocnej i nie odkładać sakramentalnego pojednania się z Panem Bogiem na ostatnie dni Wielkiego Postu i Triduum Paschalne. Pragniemy przypomnieć, że Święto Paschalne rozpoczyna się w Wielki Czwartek Mszą Świętą Wieczerzy Pańskiej i trwa poprzez Wielki Piątek, Wielką Sobotę i Niedzielę Wielkanocną, a przedłużone jest w Liturgii w oktawie do Niedzieli Bożego Miłosierdzia. Zapraszamy zatem, aby w całości te Święta przeżywać, aby w Wielki Piątek, kiedy przeżywamy śmierć Jezusa nie chodzić po marketach, bo czy w dniu pogrzebu ojca, mamy, żony, męża, kogoś bliskiego pojedziemy do marketu na zakupy? Tak zaplanujmy czas, aby przyjść na adorację o czym dokładniej poinformujemy w przyszłą niedzielę.

8. Przy wyjściu z kościoła można nabywać kartki, baranki i świece wielkanocne. Zapraszamy też do sali św. Jana Pawła II gdzie można przy kawie, herbacie spotkać się by porozmawiać, oraz do sklepiku gdzie do nabycia ciekawe książki i dewocjonalia. Dochód przeznaczony jest na remont kościoła. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.

9. Niech Pan Bóg wynagrodzi wszystkim Wam Drodzy którzy modlitwą i ofiarą wspieracie prowadzone remonty. Pragniemy poinformować, że koszt zaplanowanych na najbliższy czas remontów, czyli czyszczenie wieży, zabezpieczenie przed robakiem i przeciwpożarowe całego poddasza kościoła z wieżą, te prace wewnątrz kościoła oraz ostatnia ściana na której jest jeszcze tynk betonowy od strony Polo marketu to według kosztorysu 764.847 zł. Staramy się oczywiście o pozyskanie środków na ten cel bo sami nie bylibyśmy w stanie tych kosztów udźwignąć. Niemniej jednak musimy mieć wkład własny a ten wkład własny to właśnie Wasze ofiary za które niech Dobry Pan Bóg wynagradza.

10. Niech św. Józef opiekuje się solenizantami i jubilatami rozpoczynającego się tygodnia.

11. Z wiarą przyjmijmy dar Bożego błogosławieństwa na ten przedostatni Tydzień Wielkiego Postu.

SZCZĘŚĆ BOŻE!

ks. proboszcz Bogusław Gurgul

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *