25 marca 2018 – Niedziela Palmowa

Ogłoszenia

Autor:

1. Dziś Niedziela Palmowa Męki Pańskiej wprowadzająca nas w Wielki Tydzień. Przy wejściu do kościoła możemy nabywać kartki, baranki, palmy, z których dochód przeznaczony jest na Caritas. Gorzkie żale o godz. 16:00. Po Mszy Św. o godz. 18:30 spotkanie dla uczestników Ekstremalnej Drogi Krzyżowej.

2. We wtorek po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy do sprzątania naszego kościoła, by na Święta Paschalne były przygotowane nie tylko nasze domy, lecz także świątynia, gdzie będą miały miejsce liturgie.

3. Katecheza dla dzieci pierwszokomunijnych w środę o godz. 16:15.

4. W środę natomiast po Mszy Świętej wieczornej będziemy przygotowywać świąteczną dekorację. Również zapraszamy do pomocy przy tych pracach.

5. Triduum Paschalne: Wielki Czwartek jest Pamiątką Ostatniej Wieczerzy i modlitwy Jezusa w ogrójcu. W tym Dniu nasz Pan ustanowił Eucharystię i sakrament święceń. Msza Święta Wieczerzy Pańskiej o godz. 18:00 zakończona przeniesieniem Najświętszego Sakramentu do kaplicy adoracji, tzw. ciemnicy.
Wielki Piątek to dzień śmierci Pana Jezusa. Droga Krzyżowa o godz. 15:00, zaś Liturgia na cześć Męki Pańskiej o godz. 18:00. Zakończy się ona przeniesieniem Pana Jezusa Eucharystycznego do kaplicy Grobu. Przypominamy, że w tym Dniu obowiązuje post ścisły: jeden posiłek do syta plus dwa nie do syta oraz całkowite powstrzymanie się od potraw mięsnych oraz oczywiście alkoholu.
Wielka Sobota to dzień ciszy i modlitwy przy Bożym Grobie. Poświęcenie pokarmów od 10.00 do 14.30, co pół godziny oraz o godz. 16.00.
Wigilia Paschalna rozpocznie się o godz. 20:00 w Wielką Sobotę poświęceniem ognia na zewnątrz kościoła. Jest to najważniejsza i najpiękniejsza liturgia w całym roku liturgicznym. Choć zaczyna się ona w sobotni wieczór, jest rozpoczęciem Wielkanocy! Podczas liturgii będzie miało miejsce odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych, więc zabierzmy ze sobą świece.
W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego Msza Święta Rezurekcyjna o godz. 6.00. Nie będzie więc Mszy świętej o godz. 7.00, a pozostałe Msze święte o stałych godzinach świątecznych.
Nie ma piękniejszej formy wdzięczności Bogu za mękę, śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa niż uczestnictwo w obchodach Triduum! Szczególnie zapraszamy rodziców z dziećmi, które w tym roku mają przystąpić po raz pierwszy do Eucharystii i spowiedzi, gdyż moc tych sakramentów płynie właśnie z tych wydarzeń zbawczych. Nie ma bardziej wymownej formy przygotowania dziecka do I Komunii niż uczestnictwo w tych obchodach liturgicznych!

6. Spowiedź w Wielki Czwartek w godz 16.00 – 18.00 i po Liturgii do północy.
W Wielki Piątek w godz 8.00 – 13.00 oraz 15.00 – 18.00, a po Liturgii do północy.
W Wielką Sobotę od godz 8.00 do Liturgii.

7. Od Wielkiego Piątku codziennie zapraszamy na godz. 15:00 do udziału
w Koronce do Bożego Miłosierdzia w formie nowenny przed Świętem Miłosierdzia.

8. Adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy w piątek będzie od godz. 7.00, a w Grobie
w sobotę również od godz. 7.00.

9. Do skarbonki przy zakrystii można składać ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.

10. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

11. Za wszelkie ofiary oraz zaangażowanie w życie naszej Rodziny Parafialnej mówimy: Bóg zapłać!

12. Niech Pan błogosławi Solenizantom i Jubilatom, a nam wszystkim dopomoże w dobrym przeżyciu obchodów największych Tajemnic wiary! Błogosławionej Paschy!

SZCZĘŚĆ BOŻE!

ks. proboszcz Bogusław Gurgul

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *