25 lutego – II Niedziela Wielkiego Postu

Ogłoszenia

Autor:

1. Przeżywamy dziś II Niedzielę Wielkiego Postu, w czasie której gościmy Siostry ze Zgromadzenia Św. Wincentego Pallotiego, które też posługują w Kamerunie, budując tam również szkołę dla dzieci. Za chwilę posłuchamy krótkiego świadectwa ich pracy w tym afrykańskim kraju. Po Mszy świętej Siostry przy drzwiach będą kwestować na tę ich pracę. Niech ta ofiara będzie wielkopostną jałmużną, a jałmużna, jak mówi Słowo Boże, gładzi wiele grzechów.

2. W poniedziałek rozstaliśmy się z ks. Miłoszem, a na jego miejsce do posługi w naszym Sanktuarium ks. Abp A. Dzięga, skierował, mocą dekretu, ks. Łukasza Suchenia. Bardzo serdecznie witamy w naszej wspólnocie ks. Łukasza, życząc opieki Maryi Matki kapłanów, która niech pomaga w głębszym zjednoczeniu z Jezusem dla budowania jedności w naszej wspólnocie. Polecam ks. Łukasza naszej modlitwie i życzliwości, aby czuł się tutaj kochany, posługując dla naszego duchowego rozwoju. Szczęść Boże księże na czas tej posługi w Sanktuarium Chrystusa Króla w Świnoujściu.

3. W tym tygodniu przypada I Piątek i I Sobota miesiąca. Z tej racji odwiedzimy chorych w domach z posługą sakramentalną. W I Piątek dodatkowa Msza Święta wynagradzająca za nasze grzechy o godz. 9.00 i jak zawsze Droga Krzyżowa. Możliwość spowiedzi podczas Mszy Świętych oraz od 15.30 do końca Mszy Świętej wieczornej. Przypominamy dzieciom kl. IV o kontynuacji nabożeństwa I Piątków miesiąca.

4. W Sobotę Mszą Świętą o godz. 7.00 w kościele NMP Gwiazdy Morza rozpocznie się tradycyjnie Męski Różaniec. A u nas w tym dniu zachęcamy do kontynuacji bądź podjęcia nabożeństwa Pierwszych Sobót miesiąca, o co prosi sam Jezus przez Maryję w Fatimie. To nabożeństwo wynagradzające za nasze grzechy Sercu Maryi jest ratunkiem dla świata. A w jego skład wchodzi spowiedź święta, która może być w innym dniu, ale w tym dniu konieczna jest Komunia Święta, odmówienie części Różańca świętego oraz 15-minutowe rozważanie nad tajemnicami Różańca świętego. Z tej racji po Mszy świętej wieczornej Różaniec i taka medytacja jako części składowe tegoż nabożeństwa.

5. Nabożeństwa Wielkopostne, czyli Droga Krzyżowa w naszym Sanktuarium w Piątek o 10.00 i 17.30, natomiast Gorzkie Żale w niedzielę około 17.50. Dzieci i młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania zapraszamy szczególnie na Drogę Krzyżową na 17.30.

6. W tym roku również z naszej parafii wystartuje Ekstremalna Droga Krzyżowa, głębokie przeżycie duchowe, połączone z przekraczaniem swoich granic fizycznych, polegające na nocnym modlitewnym przejściu trasy o długości ok. 40 km. Dla dorosłych EDK będzie miała miejsce 22 marca, a dla starszych dzieci i młodzieży – 15 marca. Więcej informacji wkrótce.

7. Przy wejściu bocznym Sanktuarium Caritas rozprowadza kartki świąteczne, stroiki oraz świece.

8. Zapraszamy do naszego sklepiku parafialnego, do kawiarenki w niedzielę od 9.00 do 14.00, gdzie też jest biblioteka parafialna czynna w niedzielę od 12.00 do 14.00 i zachęcamy do czytania dobrej książki.

9. Polecamy dostępną prasę katolicką wraz z naszą gazetką parafialną Christus Regnat, za którą jest dobrowolna ofiara.

10. Za hojność Waszych Serc i składane ofiary na Sanktuarium i jego rozwój niech Dobry Bóg obficie Wam we wszystkim błogosławi.

11. Solenizantom i Jubilatom bieżącego tygodnia życzymy doświadczenia Miłości Boga i dobroci ludzi.

ks. kan. Bogusław Gurgul — proboszcz

Comments are closed.