3 marca – III Niedziela Wielkiego Postu

1. Przeżywana dziś III niedziela Wielkiego Postu to zarazem niedziela adoracyjna.

2. Jutro wspomnienie Św. Kazimierza królewicza. To dzień imienin naszego ks. Prałata Kazimierza. Solenizant odprawi Msze Świętą o godz. 17.00. Zapraszamy do modlitwy w intencji ks. Prałata. Wówczas też będzie możliwość złożenia życzeń.

3. We wtorek o godz. 17.00 Msza święta zbiorowa za zmarłych. Jak zawsze kartki z imionami czy też nazwiskami prosimy przynosić do zakrystii przed Mszą świętą.

4. W środę Msza Święta o 17.00 również Członków Żywego Różańca. Po adoracji spotkanie w salce.

5. W tym tygodniu też przypada I Czwartek Miesiąca, a zatem modlitwy nasze będą szczególnie w intencji o świętość kapłanów oraz o nowe i święte powołania kapłańskie, zakonne i katechetyczne.

6. W sobotę adoracja po Mszy świętej wieczornej z udziałem zespołu Morze Miłosierdzia.

7. Przypominamy, że od poniedziałku do czwartku po Mszy świętej wieczornej jest adoracja do godz. 18.30, a rozpoczynamy tę adorację Koronką do Bożego Miłosierdzia w intencji naszej Ojczyzny. Adoracja jest także we czwartek od godz. 23.00 do północy oraz w piątek od godz.15.00 do Mszy świętej wieczornej, w sobotę po Mszy świętej wieczornej do 20.00, a w niedzielę również po Mszy Świętej wieczornej do 19.00. Zechciejmy korzystać z tego czasu łaski.

8. Nabożeństwa wielkopostne, czyli Droga Krzyżowa w piątek o godz. 10.00 oraz o 17.30, a Gorzkie Żale w niedziele po Mszy Świętej ok. 17.50. Dzieci i młodzież zapraszamy szczególnie na 17.30, ale i też na Gorzkie Żale.

9. W najbliższą niedzielę rozpoczniemy czas rekolekcji wielkopostnych, który potrwa do środy włącznie. Będzie to też odnowienie misji świętych, które przeżywaliśmy w ubiegłym roku. Przez ten czas ćwiczeń duchowych przeprowadzi nas o. Piotr Koźlak, redaktor naczelny miesięcznika Homo Dei. Na stojakach gazetkowych jest wyłożony program tychże rekolekcji i prosimy o zabranie do domu.

10. W ubiegłą niedzielę Ad Gentes Siostry Pallotynki zebrały na misje aż 20186 zł. To znowu bardzo duża kwota, która jest wyrazem Waszej wiary. Niech każdy, kto złożył jakąkolwiek ofiarę, ma świadomość, że staje się misjonarzem. A za tę hojność niech Dobry Bóg Wam błogosławi.

11. Przypominamy, że przy bocznym wejściu do Sanktuarium Caritas rozprowadza kartki świąteczne, świece, stroiki. Dochód przeznaczony jest jak zawsze na pomoc świąteczną potrzebującym pomocy.

12. Przypominamy również, że w tym roku także z naszej parafii wystartuje trasa Ekstremalnej Drogi Krzyżowej. To głębokie przeżycie duchowe, połączone z przekraczaniem swoich granic fizycznych, polega na nocnym modlitewnym przejściu trasy o długości 41 km, z postojami na rozważanie stacji Drogi Krzyżowej. Dla dorosłych EDK będzie miała miejsce 22 marca i rozpocznie się o godz. 20:30 Mszą świętą w naszym Sanktuarium. Dla starszych dzieci i młodzieży, EDK odbędzie się 15 marca. Zapisy przez stronę www.edk.org.pl

13. Zachęcamy także do nabywania i czytania dostępnej prasy katolickiej oraz naszej gazetki parafialnej Christus Regnat.

14. Niech również za wspieranie i duchowe i materialne naszego Sanktuarium oraz nas posługujących kapłanów każdy doświadczy Bożej Miłości.

15. Pragniemy też pozdrowić serdecznie Solenizantów oraz Jubilatów bieżącego tygodnia i życzymy Bożego pokoju w sercu i w Rodzinie.

ks. kan. Bogusław Gurgul — proboszcz