10 marca – IV Niedziela Wielkiego Postu

Ogłoszenia

Autor:

1. Przeżywając dziś IV niedzielę Wielkiego Postu, nazywaną Niedzielą Gaudete rozpoczynamy święty czas Rekolekcji Wielkopostnych, które potrwają do środy włącznie. Te rekolekcje to też czas odnowienia misji świętych, które przeżywaliśmy w ubiegłym roku. Przez te ćwiczenia duchowe poprowadzi nas O. Piotr Koźlak, redemptorysta i redaktor Wydawnictwa Homo Dei. Plan rekolekcji jest następujący; w poniedziałek i środę Msza Święta o godz. 7.00, 9.00 oraz 17.00 z nauką rekolekcyjną. We wtorek Msze Święte z nauką o 7.00, 9.00, 11. 00 z udzieleniem Sakramentu chorych oraz o 17.00. Możliwość spowiedzi pół godziny przed Mszą świętą poranna oraz od 16.00 do końca Mszy Świętej wieczornej. Ofiary zbierane w tygodniu będą przeznaczone na Zgromadzenie Ojców Redemptorystów.

2. We wtorek Msza Święta również w intencjach Stowarzyszenia Matki Bożej Patronki Dobrej Śmierci.

3. We środę Msza Święta o 17.00 również w intencjach Zakonu Świętego Jana Pawła II, a po adoracji spotkanie formacyjne w sali rycerskiej.

4. Od soboty do 24 marca włączymy się w ogólnopolską Nowennę za przyczyną Św. Andrzeja Boboli w intencji Ojczyzny.

5. W piątek, 15 marca wyruszy Ekstremalna Droga Krzyżowa dla Dzieci. Zainteresowanych prosimy o kontakt z ks. Łukaszem.

6. Ekstremalna Droga Krzyżowa dla Dorosłych wyruszy z naszego Sanktuarium 22 marca po Mszy Świętej o godz. 20.30. Więcej informacji w Internecie.

7. 18 marca, czyli w następny poniedziałek, po adoracji o godz. 18.45 zapraszamy na spotkanie Rady Parafialnej.

8. Przypominamy, że nabożeństwa wielkopostne, czyli Droga Krzyżowa w naszym Sanktuarium jest w piątek o 10.00 oraz o 17.30 z udziałem dzieci i młodzieży, natomiast Gorzkie Żale w niedziele po Mszy świętej wieczornej około 17.50.

9. Przy bocznym wejściu Caritas rozprowadza kartki świąteczne, świece, baranki, stroiki. Dochód przeznaczony jest na pomoc świąteczną dla potrzebujących. Zachęcamy też do zabierania toreb miłosierdzia. Przy wejściu do zakrystii jest skarbonka na ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.

10. Zapraszamy do naszego sklepiku parafialnego, do kawiarenki czynnej w niedzielę od 9.00 do 14.00 oraz do Biblioteki parafialnej czynnej w niedzielę od 12.00 do 14.00 również w kawiarence.

11. Niech Dobry Bóg błogosławi Wam za Wasze wszelkie ofiary składane na potrzeby naszego Sanktuarium i jego rozwój.

12. Solenizanci oraz Jubilaci tego tygodnia niech cieszą się Bożym błogosławieństwem, oraz życzliwością ludzką każdego dnia życia.

SZCZĘŚĆ BOŻE!

ks. kan. Bogusław Gurgul — proboszcz

Comments are closed.