17 marca – V Niedziela Wielkiego Postu

Ogłoszenia

Autor:

1. Przeżywana dziś V Niedziela Wielkiego Postu nazywana kiedyś niedzielą czarną, kiedy to Krzyże są w kościołach zasłaniane, niech nas zachęci do duchowej mobilizacji, aby ten końcowy czas Wielkiego Postu przeżyć głęboko.

2. We wtorek 19 marca zapraszamy na film w kinie w Corso; Powołany 2. Film jest wyświetlany o godz. 19.00. Spotykamy się zatem przed kasami kina o godz. 18.45. Cena biletu to 14 zł a zapisy w sklepiku u p. Jadzi.

3. Od soboty do 24 marca trwamy w Nowennie w intencji Ojczyzny za przyczyną Św. A. Boboli, aby uprosić naszemu Narodowi i Ojczyźnie Boży pokój.

4. We wtorek 19 marca przypada Uroczystość ku czci Św. Józefa. Zapraszamy na Mszę Świętą, aby za przyczyną tego Wielkiego Świętego prosić szczególnie o łaskę wiary w naszych Rodzinach i Parafii.

5. W piątek o godz. 19.00 w kościele NMP Gwiazdy Morza rozpocznie się Miejska, Świnoujska Droga Krzyżowa. Ulicami naszego Miasta przejdziemy do kościoła pw. Bł. Michała Kozala. Zapraszamy gorąco do licznego udziału w tej modlitwie.

6. W piątek także Mszą Świętą o godz. 20.30 z naszego Sanktuarium wyruszy Ekstremalna Droga Krzyżowa. Mających odpowiednie możliwości zapraszamy do udziału w tej nocnej modlitwie.

7. Najbliższa niedziela to Niedziela Palmowa. Poświęcenie palm podczas każdej Mszy Świętej i zachęcamy, by każdy trzymał palmę w dłoni na pamiątkę uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy, ale i jako znak naszego zwycięstwa u boku Jezusa nad grzechem i wszelkim złem.

8. Nabożeństwa wielkopostne jak Droga Krzyżowa w naszym Sanktuarium w piątek o godz. 10.00 i 17.30 dla tych, którzy nie będą mogli uczestniczyć w miejskiej Drodze Krzyżowej. Gorzkie Żale natomiast w niedzielę około 17.50.

9. Caritas przy bocznym wejściu do naszego Sanktuarium rozprowadza w niedzielę od 9. 00 do 14.00 kartki świąteczne, baranki, świece oraz stroiki. Dochód przeznaczony jest na Caritas diecezji i parafii, aby pomóc potrzebującym na czas Świąt. Zachęcamy, aby także zabrać Torbę Miłosierdzia, które są przy wejściu do zakrystii. Także przy tym wejściu jest skarbonka na kwiaty do Bożego Grobu.

10. Niech Dobry Bóg błogosławi Wam za Wasze ofiary, które z serca składacie na funkcjonowanie i rozwój naszego młodego Sanktuarium. Dziękujemy też za ofiary złożone w czasie rekolekcji, które przeżyliśmy w minionym tygodniu oraz za Wasz udział w tym czasie, który jest zawsze duchowym przygotowaniem do Świąt Wielkiej Nocy. A jeżeli nie byliśmy, to warto zapytać: dlaczego?

10. Serdecznie pozdrawiamy Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia i życzymy Wam opieki Maryi, która niech prowadzi Was drogami zbawienia.

SZCZĘŚĆ BOŻE!

ks. kan. Bogusław Gurgul — proboszcz

Comments are closed.