26 listopada – Uroczystość Chrystusa Króla

Ogłoszenia

Autor:

1. Dzisiejsza Niedziela, która w naszej Wspólnocie Parafialnej jest dniem Odpustu a jednocześnie centralnym dniem Jubileuszu 50 – lecia istnienia naszej Parafii to ostatnia Niedziela Roku Liturgicznego. Roku, który przeżywaliśmy w Kościele pod hasłem „Wierzę w Kościół Chrystusowy”.

2. Dziś kończymy czas rekolekcji, poprzez które bezpośrednio przygotowywaliśmy się do Uroczystości Odpustowej. Te ćwiczenia duchowe prowadził w tym czasie o. Lucjusz Wilk z zakonu o. Bernardynów. Dziękujemy Ojcu za podjęcie tej posługi w tym jubileuszowym roku i życzymy Bożego błogosławieństwa w życiu zakonnym i posłudze Słowa.

3. Dzisiaj o godz. 17.00 Uroczysta Suma Odpustowa ku czci Chrystusa Króla, a jednocześnie dziękczynna za 50 lat funkcjonowania naszej Wspólnoty Parafialnej ustanowionej dekretem J. E. Ks. Bpa Jerzego Stroby. Mszy Świętej będzie przewodniczył J. E. Ks. Bp Henryk Wejman, który w naszej Parafii rozpoczynał posługę kapłańską jako neoprezbiter. Podczas tej Mszy Świętej w darach ofiarnych będzie uroczyście wniesiony jubileuszowy kielich, jako votum wdzięczności Bogu za łaski które w tym Sanktuarium otrzymaliśmy. Także podczas tej Sumy będzie poświęcenie tablicy upamiętniającej datę powstania Parafii wraz z imionami i nazwiskami byłych Proboszczów.

4. Nabożeństwo wypominkowe do czwartku włącznie, po Mszach Świętych wieczornych.

5. We czwartek o 17.00 katecheza dla Dzieci kl. III w salce katechetycznej.

6. W tym tygodniu przypada Pierwszy Piątek i Pierwsza Sobota miesiąca. W piątek dodatkowa Msza Święta wynagradzająca za nasze grzechy o godz. 9.00, po której będzie Droga Krzyżowa. Przypominamy dzieciom kl. IV o kontynuacji nabożeństwa Pierwszych Piątków miesiąca. A możliwość spowiedzi podczas każdej Mszy Świętej oraz od 15.00 do końca Mszy świętej wieczornej.

7. W sobotę w kościele p.w. NMP Gwiazdy Morza o godz. 7.00 Mszą Świętą rozpoczyna się Męski Różaniec. Zachęcamy mężczyzn do tej wspólnej modlitwy.
W sobotę także pragniemy kontynuować nabożeństwo Pierwszych Sobót miesiąca. Z tej racji Różaniec po Mszy Świętej wieczornej oraz 15 minutowe rozważanie tajemnic Różańca jako części tego nabożeństwa.

8. Najbliższa niedziela to już I Niedziela Adwentu. O godz. 11.30 będzie poświęcenie opłatków, z których dochód będzie przeznaczony na spłacanie wymiany pieców gazowych oraz instalacji kotłowni.

9. Przy bocznym wejściu do naszego Sanktuarium można nabywać kartki świąteczne oraz stroiki. Dochód przeznaczony jest na świąteczną pomoc ubogim.

10. Zapraszamy również do nabywania prasy katolickiej oraz naszego sklepiku.

11. Niech Dobry Bóg błogosławi Wam Drodzy Parafianie za Waszą ofiarność, za przygotowanie Uroczystości Odpustowej, za przygotowanie Kościoła, kawiarenki na wspólne przyjęcie oraz kuchni na plebanii, za upieczone ciasto, za złożone też ofiary na Zakon O. Bernardynów, z którego pochodzi o. Lucjusz Wilk.

12. Serdecznie pozdrawiamy wszystkich, którzy Was którzy w tym tygodniu będziecie przeżywać imieniny czy też jubileusze. Życzymy Wam pełnego zdrowia duszy i ciała.

SZCZĘŚĆ BOŻE!
ks. kan. Bogusław Gurgul – proboszcz

Comments are closed.