3 grudnia – I Niedziela Adwentu

1. Rozpoczynamy dziś okres Adwentu. Trwał będzie zaledwie trzy tygodnie, zatem nie traćmy czasu, aby do Uroczystości Bożego Narodzenia przygotować się dobrze duchowo. Niech będą podejmowane postanowienia, których celem będzie obudzić głębszą tęsknotę za Bogiem rodzącym się w ludzkim ciele. Dziś podczas Mszy Świętej o godz. 11.30 będzie poświęcenie opłatków, z których dochód będzie przeznaczony na spłatę wykonania modernizacji kotłowni. Opłatki można będzie nabywać w zakrystii, w sklepiku oraz w biurze parafialnym w godzinach otwarcia.

2. Roraty będą w naszym Sanktuarium codziennie o godz. 6.45 rano, a wieczorem w czwartek i piątek o godz. 17.00 z udziałem dzieci. Ponadto dzieci też zapraszamy na Mszę świętą roratnią we wtorek o godz. 6.45. Oczywiście dzieci przychodzą z lampionami, dorośli ze świecami. Dzieci wykonują też serduszka pisząc na nich spełnione dobre uczynki, aby brać udział w losowaniu figurki Matki Bożej. We wtorek po Mszy Świętej, dzieci będą mieć posiłek na plebanii, by zaraz udać się do szkoły.

3. We wtorek o 17.00 Msza Święta zbiorowa za zmarłych. Prosimy kartki z imionami i nazwiskami składać w zakrystii.

4. W środę o 17.00 Msza Święta Żywego Różańca, a następnie spotkanie formacyjne w salce św. Jana Pawła II.

5. W środę o 19.00 zapraszamy ze świecami na Akatyst, czyli śpiewaną modlitwę ku czci Matki Bożej.

6. W czwartek z racji na Pierwszy Czwartek Miesiąca nasze modlitwy o godz. 16.15 oraz Godzinę Świętą od 23.00 do 24.00 koncentrujemy szczególnie prosząc o powołania kapłańskie i zakonne.

7. W piątek zapraszamy na godz. 12.00 na Godzinę Łaski, aby uprosić Bożych darów dla świata.

8. W najbliższą niedzielę podczas Mszy Świętej o godz. 11.30 będzie poświęcenie medalików dla dzieci Pierwszokomunijnych. Medaliki Rodzice nabywają we własnym zakresie w naszym sklepiku.

9. Przy bocznym wejściu można nabywać stroiki świąteczne, świece, kartki a dochód jest przeznaczony na Caritas Parafii, aby wspomóc na Święta osoby będące w trudnej sytuacji.

10. Zapraszamy do sklepiku, gdzie można też nabywać figurki Chrystusa Króla z naszego Sanktuarium. Zapraszamy do kawiarenki oraz biblioteki parafialnej czynnej od 12..00 do 14.00 w sali św. Jana Pawła II. Zachęcamy również gorąco do nabywania dostępnej prasy katolickiej.

11. Pragniemy raz jeszcze wyrazić naszą wdzięczność wszystkim Wam Drodzy za wszelkie zaangażowanie w przygotowanie i wspólne przeżycie Uroczystości odpustowej, która w tym roku była centralną uroczystością jubileuszu 50-lecia naszej Parafii. Dziękujemy za przygotowanie naszego Sanktuarium, sali św. Jana Pawła II oraz kuchni na plebanii. Dziękujemy za zaangażowanie w Liturgię, za Waszą liczna obecność za składane ofiary także na Zakon o. Bernardynów, z którego to Zakonu pochodzący o. Lucjusz głosił nam rekolekcje. W tym szczególnym czasie, kiedy mogliśmy przeżywać nasze uroczystości prowadzeni też przez naszych Pasterzy czyli ks. Abpa A. Dzięgę oraz ks. Biskupa H. Wejmana nasza Wspólnota wzbogaciła się o powstanie kolejnej grupy duszpasterskiej, jaką jest męskie Bractwo Jezusa Chrystusa Króla Polski.

12. Serdecznie pozdrawiamy wszystkich Was, którzy w tym tygodniu będziecie przeżywać swoje święta osobiste bądź Rodzinne jak imieniny czy jubileusze. Życzymy wszelkiego Bożego błogosławieństwa za przyczyną Waszych Patronów.

13. Dziś Niedziela adoracyjna. Zatem uklęknijmy z wiarą przed Bogiem Żywym i Prawdziwym i prośmy o dobre przeżycie kolejnego Adwentu w naszym życiu.