10 grudnia – II Niedziela Adwentu

1. Dziś w II Niedzielę Adwentu podczas Mszy Świętej o godz. 11.30 odbędzie się poświęcenie medalików dla dzieci Komunijnych.

2. We wtorek o godz. 17.00 Msza Święta Stowarzyszenia MB Patronki Dobrej śmierci oraz spotkanie formacyjne w salce.

3. W środę o godz. 17.00 Msza Święta Rycerzy Zakonu Św. Jana Pawła II oraz spotkanie formacyjne w sali rycerskiej.

4. W sobotę o godz. 9.00 Msza Święta w rycie trydenckim.

5. Roraty w naszym Sanktuarium są codziennie od poniedziałku do piątku o godz. 6.45, a w czwartek oraz piątek także o godz. 17.00. Zapraszamy dzieci z lampionami oraz serduszkami, a dorosłych ze świecami. Dzieci Komunijne uczestniczą trzykrotnie w roratach, a dzieci kl. II – dwukrotnie. Zapraszamy dzieci także we wtorek na 6.45 na Mszę roratnią, po której mają śniadanie i z ks. Miłoszem udają się do szkoły.

6. Przypominamy, że do końca Adwentu przyjmujemy zapisy na wizytę duszpasterską. Zapisy można składać w zakrystii bądź w biurze parafialnym podając imię, nazwisko, dokładny adres oraz numer telefonu.

7. Opłatki można nabywać w zakrystii, w sklepiku i w biurze parafialnym w godzinach otwarcia. Składane ofiary przeznaczone są na spłatę nowej instalacji grzewczej.

8. Przy wejściu bocznym można nabywać kartki świąteczne, stroiki z których dochód jest przeznaczony na pomoc świąteczną osobom w trudnej sytuacji. Zachęcamy również do zabierania toreb miłosierdzia oraz bombek, aby wesprzeć Fundację Małe Stópki, która pomaga dzieciom uratowanym przed aborcją. Do nabycia jest także sianko, z którego dochód jest przeznaczony na wyjazd dla ministrantów w czasie ferii.

9. Niech Dobry Bóg wszystkim Wam Drodzy, za wszelkie dary i ofiary, które składacie, obficie wynagrodzi w Waszych sprawach osobistych, rodzinnych, zawodowych.

10. Serdecznie pozdrawiamy wszystkich którzy w tym tygodniu będziecie przeżywać swoje imieniny czy też jubileusze. Niech Dobry Bóg pomnoży waszą wiarę, nadzieję i miłość.