17 grudnia – III Niedziela Adwentu

1. Przeżywana dziś III Niedziela Adwentu to Niedziela Gaudete, czyli radości, że już jesteśmy na półmetku adwentowego oczekiwania i przygotowania na Uroczystość Bożego Narodzenia.

2. We wtorek po Mszy świętej wieczornej zapraszamy do pomocy przy w budowie szopki oraz ubieraniu choinek.

3. W środę o godz. 17.00 Msza Święta także w int. Radia Maryja, dzieł przy nim powstałych, TV Trwam, Ojczyzny, Ojca Świętego i kapłanów naszej Parafii.

4. W środę również po Mszy Świętej wieczornej śpiew akatystu, czyli pieśni w której szczególnie czcimy Maryję. Zapraszamy ze świecami.

5. Roraty codziennie rano o godz. 6.45 oraz we czwartek i piątek o godz. 17.00 dla dzieci. Dzieci zapraszamy także na poranne roraty we wtorek. Dzieci przychodzą z lampionami, serduszkami a dorośli ze świecami.

6. Do końca Adwentu, czyli do przyszłej niedzieli włącznie, przyjmujemy zapisy na wizytę duszpasterską. Te zapisy można dokonywać w zakrystii, bądź w biurze parafialnym w godzinach otwarcia.

7. Przy bocznym wejściu do naszego Sanktuarium można nabywać stroiki świąteczne, świece czy też kartki świąteczne. Dochód jest przeznaczony na Caritas Diecezji i Parafii, aby przygotować paczki świąteczne dla osób w trudnej sytuacji. Zachęcamy również do zabrania toreb miłosierdzia, czy też bombek z choinki, aby wesprzeć Fundację Małych Stópek, która wspiera dzieci uratowane przed aborcją.

8. Sianko, które rozprowadza Liturgiczna Służba Ołtarza, jest dostępne przy bocznym wejściu, a dochód jest przeznaczony na ich wyjazd w czasie ferii.

9. Opłatki można nabywać w sklepiku oraz w zakrystii a dochód jest przeznaczony na spłatę wykonanej nowej kotłowni.

10. Niech Dobry Bóg hojnie wynagradza Wam za Wasze ofiary, które składacie na funkcjonowanie naszego Sanktuarium.

11. Serdecznie pozdrawiamy Wszystkich Was, którzy w bieżącym tygodniu będziecie przeżywać czy to imieniny, czy też jubileusze i życzymy Bożego pokoju w sercu.