24 grudnia – IV Niedziela Adwentu

1. Przeżywana dziś IV Niedziela Adwentu jest jednocześnie w tym roku już dniem Wigilii Bożego Narodzenia, w związku z tym nie będzie Mszy Świętej o godz. 17.00.

2. W sklepiku i w zakrystii można nabywać opłatki z których dochód jest przeznaczony na spłatę wykonanej nowej instalacji w kotłowni wraz z wymianą pieców. Ta instalacja jest też połączona z ogrzewaniem kościoła.

3. Do dziś w zakrystii można zgłaszać chęć przyjęcia wizyty duszpasterskiej, abyśmy mogli rozplanować i po Nowym Roku rozpocząć te wizytę.

4. W kaplicy św. Józefa jest światełko z Betlejem, które dostarczyli nam jak zawsze harcerze. Zachęcamy, by przynieść świece i od tego światełka zapalić świecę wigilijną na stole w naszym domu, aby wspólnie spotkać się i tradycyjnie spożyć tę wieczerzę wigilijną. Zachęcamy, aby podtrzymywać ten uświęcony wiekami charakter postny potraw. Niech też nie będzie alkoholu, ale modlitwa, odczytanie fragmentu Pisma świętego z Ewangelii św. Łukasza gdzie jest opisane Boże Narodzenie, niech będzie łamanie się opłatkiem, śpiew kolęd.

5. Pasterki w naszym Sanktuarium dziś o godz. 22.00 oraz 24.00. To szczególny czas, zatem zechciejmy jak Pasterze przyjść, aby już w nocy przeżywać ten wielki Cud jakim było to, że Wszechmocny Bóg stał się bezbronnym dzieckiem jak każdy z nas.

6. Jutro w Uroczystość Bożego Narodzenia Msze Święte o godz. 8.30. 10.00, 11.30, 13.00 oraz 17.00. Nie będzie jutro Mszy świętej o godz. 7.00. Natomiast w święto św. Szczepana Msze Święte w porządku niedzielnym. Ofiary w tym dniu będą przeznaczone także na KUL oraz Wydział Teologiczny Uniwersytetu Szczecińskiego.

7. Oktawa Bożego Narodzenia będzie trwać do 1 stycznia.

8. W związku ze świętem Świętej Rodziny, które będzie w sobotę, w najbliższą NIedzielę o godz. 11.30 będzie odnowienie przyrzeczeń małżeńskich.

9. W najbliższą Niedzielę o godz. 17.00 Msza święta na zakończenie roku kalendarzowego z nabożeństwem przebłagalno-dziękczynnym za cały Rok.

10. Niech Pan Bóg wynagradza Wam Drodzy obficie za przeznaczane przez Was w różnej formie ofiary na funkcjonowanie naszego Sanktuarium.

11. Serdecznie pozdrawiamy wszystkich Solenizantów i Jubilatów życząc błogosławieństwa Bożej Dzieciny, a Jezusowi, którego jubileusz będziemy w tę noc i przez oktawę przeżywać, życzymy aby przez wszystkich był kochany w naszej Parafii.

SZCZĘŚĆ BOŻE NA GŁĘBOKIE I DUCHOWE PRZEŻYWANIE PRAWDY NASZEJ WIARY, KTÓRA GŁOSI, ŻE BÓG Z MIŁOŚCI DO NAS STAŁ SIĘ CZŁOWIEKIEM.