31 grudnia – Święto Świętej Rodziny

Ogłoszenia

Autor:

1. Niedziela dzisiejsza to ostatnia Niedziela Roku kalendarzowego 2023. Jest to dobry czas, aby dokonać pewnego rozrachunku z przeżytego czasu i zapytać się na ile w tym roku rozwinęliśmy się zwłaszcza duchowo. Okazją do takiego obrachunku będzie dziś czas adoracji po Mszy świętej wieczornej.

2. Zapraszamy na przeżycie ostatniej godziny tego roku z Jezusem Eucharystycznym. Adoracja zatem dziś od 23.00 do 24.00 zakończona błogosławieństwem na Nowy Rok.

3. Jutro ostatni dzień Oktawy Bożego Narodzenia a zarazem Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki i pierwszy dzień Nowego 2024 roku. Msze święte o 8.30, 10.00, 11.30, 13.00 oraz 17.00. Nie będzie więc Mszy Świętej o godz. 7.00. Zechciejmy ten Nowy Rok rozpocząć Z Jezusem i Maryją, aby upraszać Boże błogosławieństwo na dobre przeżycie tego Roku.

4. We Środę Msza Święta wieczorna także w intencji Żywego Różańca.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, Piątek i pierwsza Sobota miesiąca. W tych dniach udamy się też do chorych. We czwartek modlimy się szczególnie o liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne i katechetyczne. W Piątek dodatkowa Msza Święta o godz. 9.00 – wynagradzająca za nasze grzechy oraz Droga Krzyżowa. Przypominamy dzieciom które w ubiegłym roku przystąpiły do I Komunii świętej o kontynuacji pierwszych Piątków miesiąca.

6. W Sobotę Mszą Świętą o godz. 7.00 w kościele NMP Gwiazdy Morza rozpocznie się męski Różaniec. U nas natomiast w ramach nabożeństwa pierwszych Sobót po Mszy świętej wieczornej Różaniec oraz medytacja różańcowa jako wynagrodzenie za grzechy przeciwko Niepokalanemu Sercu Maryi.

7. Najbliższa Sobota to również Uroczystość Objawienia Pańskiego. Msze święte zatem jak w Niedziele z możliwością nabycia poświęconego kadzidła, wody oraz kredy.

8. Po Nowym Roku rozpoczniemy wizytę duszpasterską. Kapłani będą dzwonić i według ulic umawiać się na to spotkanie. Prosimy o przygotowanie na stole: Krzyża, świec, wody święconej oraz księgi Pisma Świętego. Natomiast jeżeli ktoś pragnie z tej racji złożyć ofiarę to tak jak to było przez ostatnie lata prosimy składać do specjalnej skarbony, która będzie w Niedziele przy wejściu do Sanktuarium a w tygodniu w ciągu dnia za kratą przy wejściu na balkony. Ofiary są dzielone na trzy części. Jedna część na potrzeby Parafii i w tym roku będzie przeznaczona na spłatę instalacji grzewczej Plebanii i Sanktuarium , jedna część na Kurię i jedna część dla chodzących kapłanów. Prosimy zatem nie wręczać kopert kapłanowi podczas wizyty tylko jeżeli jest możliwość i chęć przekazania to tylko do tych skarbon.

9. Z tej racji, że nie wszyscy będą przyjmować wizytę w domach z różnych względów to tak jak było to dotychczas po wieczornej Mszy Świętej będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa Różańcowa w intencji wszystkich mieszkańców danych ulic z błogosławieństwem końcowym. I tak w tym tygodniu będziemy się modlić we Wtorek za mieszkańców ulic; Armii Krajowej, Batalionów Chłopskich, Józefa Bema oraz Bolesława Chrobrego. W Środę modlitwa będzie za mieszkańców ulic; Jarosława Dąbrowskiego, Grunwaldzkiej, Wybrzeża Władysława IV oraz Wilków Morskich. We Czwartek za mieszkańców ulic; Zygmunta Herberta, Jana z Kolna, Henryka Kołłątaja oraz Stanisława Staszica. W Piątek będzie ta modlitwa za mieszkańców ulic; Konstytucji 3-go Maja oraz Monte Cassino. W Niedzielę będziemy się modlić za mieszkańców ulic; Tadeusza Kościuszki, Marynarzy oraz Stanisława Staszica.

10. Niech Dobry Bóg wynagradza Wam obficie za wszelkie ofiary, które przeznaczacie na funkcjonowanie naszego Sanktuarium, spełniając tym samym przykazanie kościelne aby dbać o potrzeby kościoła.

11. Solenizantom oraz przeżywającym jubileusze życzymy Bożego pokoju serca na każdy dzień.

12. Na Cały ten Nowy 2024 Rok przyjmijcie Boże błogosławieństwo, abyśmy przeżyli ten czas pełniąc Wolę Bożą.

SZCZĘŚĆ BOŻE!

ks. kan. Bogusław Gurgul – proboszcz

Comments are closed.