7 stycznia – Święto Chrztu Pańskiego

Ogłoszenia

Autor:

1. Przeżywana dziś Niedziela Chrztu Pana Jezusa jest okazją dla każdego z nas by podziękować za dar chrztu świętego poprzez który Pan Bóg zgładził nam grzech pierworodny i uczynił nas swoimi dziećmi włączając do Kościoła Chrystusowego.

2. Jutro, czyli w poniedziałek, o północy Msza Święta rozpoczynająca czas adoracji i spotkania z błogosławioną Rodziną Ulmów w relikwiach, które peregrynują po Polsce. Zapraszamy do udziału w tej Eucharystii czy też jakiejś godzinie adoracji, która będzie trwać do godziny 5 rano. Następnie relikwie zostaną przewiezione do Wolina. Prosimy o zapisanie się na konkretne godziny adoracji. Przyjdźmy na tę modlitwę, aby za przyczyną tej Rodziny Męczenników polecać nasze Rodziny i upraszać łaskę wiary, która daje moc do takich postaw jak błogosławiona Rodzina Ulmów.

3. Trwa czas wizyty duszpasterskiej. Kapłani telefonicznie umawiają się na te wizyty i trwa jeszcze modlitwa za mieszkańców poszczególnych ulic. I tak dziś modlimy się za Rodziny przy ul. Kościuszki i Marynarzy. W poniedziałek za mieszkańców przy ul. Matejki, Piastowskiej oraz Niedziałkowskiego, a we wtorek za mieszkańców przy ul. Rybaki, Witosa, przy pl. Wolności oraz pl. Słowiańskim. Ofiary, jeżeli ktoś chce złożyć, to prosimy składać do opisanych skarbon przy wejściu do Sanktuarium bądź w tygodniu za kratą na balkony.

4. Przy wejściu do Sanktuarium jest też zestaw kolędowy, czyli obrazek pamiątkowy z bł. Rodziną Ulmów oraz woda święcona dla rodzin, które z różnych powodów nie mogą przyjąć kapłana bezpośrednio do domu.

5. W ubiegłą niedzielę zakończyliśmy akcję „ Biblia w rok”. Niech ten wysiłek owocuje głębszym poznaniem Boga. Niemniej nie zaprzestawajmy czytania Pisma Świętego. Planujemy wydać taką ulotkę, która umożliwi ponowne czytanie w ciągu roku Słowa Bożego.

6. We środę Msza Święta także w intencjach Zakonu Rycerzy świętego Jana Pawła II.

7. Niech Dobry Bóg wynagrodzi Wam Drodzy obficie wszelką Waszą ofiarę składaną na potrzeby i funkcjonowanie naszego Sanktuarium.

8. Serdecznie pozdrawiamy wszystkich Was, dla których ten tydzień będzie czasem przeżywania imienin bądź jubileuszy. Życzymy Bożego błogosławieństwa na każdy dzień życia.

SZCZĘŚĆ BOŻE!

ks. kan. Bogusław Gurgul – proboszcz

Comments are closed.