26 lutego – VIII Niedziela zwykła

Ogłoszenia

Autor:

 1. W środę rozpoczynamy Wielki Post – czas pokuty, refleksji, odnowienia w sobie tożsamości dziecka Bożego i przygotowania do Wielkanocy. W Środę Popielcową Msze Święte o godz. 7:00; 7:30; 10:00; 17:00; 18:30 z obrzędem posypania głów popiołem. Gest ten ma nam uświadomić skończoność naszego ziemskiego życia i zwrócić nas ku wieczności. W tym dniu obowiązuje post ścisły, czyli oprócz wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych, osoby między osiemnastym a sześćdziesiątym rokiem życia spożywają tylko jeden posiłek do syta.
 2. Niech Wielki Post będzie czasem ascezy – duchowych ćwiczeń. Już teraz pomyślmy jakie postanowienie na ten czas pragniemy podjąć. Zachęcamy do pokuty w tym świętym czasie, by wynagradzać za grzechy i dostąpić Miłosierdzia Bożego, prośmy szczególnie w tych dniach o pokój na Ukrainie, w naszej Ojczyźnie i na całym świecie.
 3. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca.
 4. Droga krzyżowa w piątek o 10:00, o 16:15 dla dzieci, a po Mszy wieczornej dla dorosłych i młodzieży.
 5. W piątek Msze Święte o 7:00, 7:30, 9:00 (wynagradzająca za grzechy, po której jest Droga Krzyżowa) i po południu o 17:00. Zapraszamy do skorzystania z sakramentu pokuty podczas wszystkich Eucharystii oraz podczas adoracji od 15:00. W tym dniu ks. proboszcz odwiedzi chorych.
 6. Również w tym dniu Święto św. Kazimierza, a więc imieniny ks. prał. Kazimierza Sasadeusza. Msza Święta w jego intencji o 17:00, a po niej będzie okazja, by złożyć życzenia Solenizantowi.
 7. Adoracja całonocna z I piątku na I sobotę z nabożeństwem Dwudziestu czterech godzin Męki Pańskiej wg Luizy Piccarety. Chętnych do wzięcia udziału i czytania rozważań zapraszamy na spotkanie w poniedziałek po wieczornej Mszy Świętej.
 8. W pierwszą sobotę miesiąca zapraszamy do realizacji nabożeństwa I sobót miesiąca. Jak zawsze różaniec wynagradzający i medytacja różańcowa po Mszy Świętej wieczornej.
  W tym dniu poranną Eucharystią w kościele pw. NMP Gwiazdy Morza rozpocznie się Męski Różaniec.
  Ks. Piotr i Paweł odwiedzą chorych w godzinach przedpołudniowych. Zachęcamy, by zgłaszać chorych, do których kapłani przyjdą z sakramentami.
 9. W niedziele zapraszamy na Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym po wieczornej Eucharystii, czyli ok. 17:50. Jest to sięgające XVII wieku nabożeństwo śpiewane opowiadające o Męce Pańskiej. Po Gorzkich żalach adoracja do g. 19:00.
 10. Dziękujemy za wszelkie ofiary na rzecz Parafii, a także za życzliwość. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie i uroczystość ogłoszenia naszego kościoła Sanktuarium Chrystusa Króla.
 11. Solenizantom i Jubilatom życzymy potrzebnych łask, a wszystkim naszym Parafianom i Gościom owocnie przeżytego Wielkiego Postu.

Comments are closed.