6 marca – I Niedziela Wielkiego Postu

Ogłoszenia

Autor:

  1. Rozpoczęliśmy Wielki Post. Niech będzie to okazja do duchowej odnowy, pojednania z Bogiem oraz braćmi i siostrami. Warto więcej czasu poświęcić modlitwie, a szczególnie tej opartej na słuchaniu Boga jak rozmyślanie, lektura Pisma świętego, adoracja. W ciągu dnia nasz kościół jest otwarty, a więc warto tu wstąpić, by nawiedzić Jezusa w Najświętszym Sakramencie.
  2. Mszy Świętej o 11:30 przewodniczy dziś ks. bp Bronisław Bernacki, który przez lata był pasterzem diecezji odesko – symferopolskiej na Ukrainie.
  3. Dziś zbiórka do puszek na Ukrainę. Dary dla uchodźców, którzy mieszkają na plebanii można przynosić do salki naprzeciw kawiarenki od poniedziałku do piątku po Mszy świętej wieczornej przez godzinę. Potrzebujemy szczególnie środków czystości, żywności trwałej. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w pomoc oraz składającym dary na rzecz osób doświadczonych przez wojnę. Na plebanię przyjęliśmy z Ukrainy sześć kobiet i sześcioro dzieci. Są to osoby, które nie siedzą z założonymi rękami, chętnie pomagają w domu parafialnym, choćby w przygotowaniu posiłków, ponadto chcą podjąć pracę. Dzieci natomiast pójdą na zajęcia szkolne. Słyszymy różne przekazy w mediach o zachowaniu uchodźców. Rozumiemy również zaniepokojenie wielu wiernych. Pragniemy jednak zapewnić, że osoby będące u nas to ludzie autentycznie obciążeni tym, co przeżyli. Są nam wszystkim niezmiernie wdzięczni za skromne schronienie, które im dajemy. A my udzielając im wsparcia realizujemy słowa Jezusa: byłem przybyszem, a przyjęliście mnie.
  4. We wtorek po Mszy Świętej wieczornej rozpoczniemy demontaż obecnego ołtarza, a 10.03. rozpocznie się instalacja nowej nastawy ołtarzowej.
  5. Zapraszamy na nabożeństwa pasyjne. Droga krzyżowa w piątek o 10:00, o 16:15 dla dzieci, a po Mszy wieczornej dla dorosłych i młodzieży. Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym w niedziele po wieczornej Eucharystii, czyli ok. 17:50.
  6. Przy wyjściu z kościoła można nabyć świece, kartki świąteczne, z których dochód przeznaczony jest na Caritas. Zapraszamy również do kawiarenki parafialnej.
  7. Za ofiary na rzecz parafii, misji i ubogich oraz za zaangażowanie i życzliwość mówimy: Bóg zapłać!
  8. Solenizantom i Jubilatom życzymy potrzebnych łask, a wszystkim naszym Parafianom i Gościom owocnie przeżytego Wielkiego Postu.

ks. Bogusław Gurgul – proboszcz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *