13 marca – II Niedziela Wielkiego Postu

Ogłoszenia

Autor:

 1. Podczas zbiórki na Ukrainę zabraliśmy 9700 zł.
 2. Dziś spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas siódmych, a za tydzień z klas ósmych. Spotkanie po Eucharystii o godz. 13:00.
 3. Od czwartku będziemy przeżywać rekolekcje wielkopostne, które poprowadzi ks. prof. dr hab. Tadeusz Guz – znany duszpasterz, filozof, wykładowca KUL.
  Msze Święte z nauką rekolekcyjną od czwartku do soboty o godz. 9:00 i 17:00, w niedzielę według zwykłego porządku. W ramach rekolekcji zachęcamy do uczestnictwa w adoracjach: w czwartek o godz. 16:30, a od godz. 23:00 Godzina Święta, w piątek od godz. 15:00 do Mszy Św., a w sobotę po wieczornej Eucharystii do godz. 20:00. Spowiedź podczas Mszy Świętych, a w czwartek, piątek i sobotę po południu już od godz. 16:30. Taca w tygodniu przeznaczona będzie dla rekolekcjonisty jako wyraz naszej wdzięczności.
 4. Podczas rekolekcji, w sobotę, 19 marca będziemy przeżywać Uroczystość św. Józefa. Uczcijmy ziemskiego Opiekuna Jezusa i Oblubieńca NMP Nowenną przed uroczystością po Mszy wieczornej.
 5. Planowaliśmy podczas rekolekcji poświęcić nowy ołtarz, ale z przyczyn losowych po stronie wykonawców, nie mamy jeszcze całości nastawy. Stąd na poświęcenie jeszcze poczekamy. Z całkowitej kwoty 139 tys. zł. za wykonanie ołtarza brakuje nam jeszcze 25 tys. zł. Dlatego w przyszłą niedzielę będzie można znów nabyć książki p. Grażyny, z których dochód jest też przeznaczony na nasz ołtarz. W sklepiku można też nabyć płyty z poprzednimi rekolekcjami wygłoszonymi przez ks. prof. Tadeusza Guza, z których dochód również przeznaczony jest na ołtarz.
 6. Zapraszamy na nabożeństwa pasyjne. Droga krzyżowa w piątek o godz. 10:00, o godz. 16:15 dla dzieci, a po Mszy wieczornej dla dorosłych. Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym w niedziele po wieczornej Eucharystii, czyli ok. godz. 17:50.
 7. Przy wyjściu z kościoła można nabyć świece, kartki świąteczne, z których dochód przeznaczony jest na Caritas. Zapraszamy również do kawiarenki parafialnej.
 8. Za ofiary na rzecz parafii, misji i ubogich oraz za zaangażowanie i życzliwość mówimy: Bóg zapłać! Dary dla uchodźców z Ukrainy, które mieszkają w domu parafialnym możemy składać w sali naprzeciw kawiarenki od poniedziałku do piątku od 18:00 do 19:00. Póki co prosimy przynosić produkty spożywcze.
 9. Solenizantom i Jubilatom życzymy potrzebnych łask, a wszystkim naszym Parafianom i Gościom owocnie przeżytego Wielkiego Postu.

Ks. Bogusław Gurgul – proboszcz

Comments are closed.