20 marca – III Niedziela Wielkiego Postu

Ogłoszenia

Autor:

 1. Dziś ostatni dzień wielkopostnych rekolekcji świętych. Nauki podczas wszystkich niedzielnych Eucharystii oraz Gorzkich żali. Dziękujemy ks. prof. dr. hab. Tadeuszowi Guzowi za ten czas.
 2. Spotkanie kandydatów do bierzmowania po Mszy Świętej o 13:00.
 3. W piątek Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, a jednocześnie Dzień Świętości Życia. Zachęcamy do złożenia w tym dniu przyrzeczenia duchowej adopcji, poprzez którą możemy dzięki modlitwie uratować dziecko zagrożone aborcją. Przyrzeczenia zostaną złożone podczas Eucharystii o 17:00. Więcej informacji na ten temat w folderach wyłożonych z tyłu kościoła.
 4. W przyszłą sobotę podczas wieczornej adoracji będzie nam towarzyszył zespół Morze Miłosierdzia, prowadząc rozważania oraz śpiew.
 5. Zapraszamy na nabożeństwa pasyjne. Droga krzyżowa w piątek o 10:00, o 16:15 dla dzieci, a po Mszy wieczornej dla dorosłych. Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym w niedziele po wieczornej Eucharystii, czyli ok. 17:50.
 6. Już teraz informujemy, że z 01. Na 02.04. będzie miała miejsce Ekstremalna Droga Krzyżowa dla dzieci. Dystans to 14 km. Zapraszamy starsze dzieci, a także dorosłych.
 7. Przy wyjściu z kościoła można nabyć świece, kartki świąteczne, z których dochód przeznaczony jest na Caritas. Zapraszamy również do kawiarenki parafialnej.
 8. Przy bocznym wyjściu można nabyć za dobrowolną ofiarę książki Grażyny Markowskiej o tematyce duchowej, z których dochód z jej woli przeznaczony jest na nowy ołtarz, podobnie nabywając płyty ks. prof. T. Guza stajemy się fundatorami ołtarza.
 9. Za ofiary na rzecz parafii, misji i ubogich oraz za zaangażowanie i życzliwość mówimy: Bóg zapłać! Dary dla uchodźców z Ukrainy, które mieszkają w domu parafialnym możemy składać w sali naprzeciw kawiarenki od poniedziałku do piątku od 18:00 do 19:00. Póki co prosimy przynosić produkty spożywcze.
 10. Solenizantom i Jubilatom życzymy potrzebnych łask, a wszystkim naszym Parafianom i Gościom owocnie przeżytego Wielkiego Postu.

ks. Bogusław Gurgul – proboszcz

One Reply to “20 marca – III Niedziela Wielkiego Postu”

 1. Kandydat do Sakramentu Bierzmowania pisze:

  Szczęść Boże.
  Proszę umieszczać informacje o spotkaniu z kandydatami do Sakramentu Bierzmowania.Ułatwiłoby to komunikację.Jeżeli ktoś nie ma możliwości być w kościele lub będzie w innej parafii,aby mógł uzyskać taką informację z ogłoszeń.
  Z góry dziękuję.