28 kwietnia – Piąta Niedziela Wielkanocna

Ogłoszenia

Autor:

1. W tę Piątą Niedzielę Wielkanocną, którą przeżywamy, Jezus w Ewangelii zachęca nas bardzo mocno do życia w stanie łaski uświęcającej, by nasze życie przynosiło owoce trwałego dobra.

2. W najbliższą środę Msza święta o 17.00 również w intencji Członków Żywego Różańca, a podczas adoracji katecheza, natomiast po adoracji spotkanie w sali św. Jana Pawła II.

3. W środę rozpoczyna się piękny miesiąc maj, w którym w sposób szczególny czcimy Maryję poprzez nabożeństwa Majowe. Te nabożeństwa będą od niedzieli do czwartku po Mszy Świętej wieczornej w ramach adoracji, natomiast w piątek o 16.30 w kościele, a w sobotę również o 16.30, ale tradycyjnie przy kapliczce na zewnątrz kościoła.

4. W tym tygodniu przypadają I czwartek, Piątek i Sobota miesiąca. Do chorych udamy się według uzgodnienia. We czwartek modlić się będziemy szczególnie w intencji o liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne. Dzieciom klas IV przypominamy o nabożeństwie Pierwszych Piątków miesiąca, czyli spowiedź i Komunia święta wynagradzająca za grzechy własne. Spowiedź może być w innym dniu, ale Komunia musi być w I Piątek miesiąca.

5. W piątek przypada 3 Maja. To Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej. Msze Święte w naszym Sanktuarium o 7.00, 8.30, 10.00 oraz o 13.00 i 17.00. Nie będzie Mszy świętej o 11.30. Msza św. o godz. 10.00 będzie z udziałem władz miasta, pocztów sztandarowych oraz Orkiestry Marynarki Wojennej. Po Mszy Świętej udamy się na Plac Wolności i tam odbędzie się Apel Pamięci. Zapraszamy do udziału także w tych uroczystościach patriotycznych. Adoracja będzie jak w każdy piątek, od godz. 15, a nabożeństwo Majowe wyjątkowo o 16.15.

6. W sobotę w kościele p. w. NMP Gwiazdy Morza Mszą Świętą o godz. 7.00 rano rozpocznie się Męski Różaniec, na który zapraszamy mężczyzn. A w naszym Sanktuarium w sobotę kontynuujemy Nabożeństwo Pięciu Pierwszych Sobót miesiąca i w związku z tym po Mszy Świętej wieczornej Różaniec i medytacja tajemnicy różańcowej jako wynagrodzenie NiepokalanemU Sercu Maryi za grzechy.

7. Informujemy, że Rocznica Pierwszej Komunii Świętej będzie 27 maja.

8. Niech Dobry Bóg wszystkim Wam Drodzy za zrozumienie i składane ofiary na funkcjonowanie i rozwój naszego Sanktuarium Chrystusa Króla, wynagradza swoim błogosławieństwem, we wszystkim, co przeżywacie.

9. Serdecznie pozdrawiamy Solenizantów oraz Jubilatów tego tygodnia życząc Wam doświadczenia opieki i Miłości Maryi naszej Matki i Królowej.

SZCZĘŚĆ BOŻE!

Ks. Bogusław Gurgul — Proboszcz

Comments are closed.