28 lutego – II Niedziela Wielkiego Postu

Ogłoszenia

Autor:

 1. Trwa Wielki Post. Zapraszamy na nabożeństwa pasyjne. Droga krzyżowa w piątek o 10:00, o 16:15 dla dzieci, a po Mszy wieczornej dla dorosłych i młodzieży. Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym w niedziele po wieczornej Eucharystii, czyli ok. 17:50.
 2. We wtorek Msza Święta zbiorowa za zmarłych o 17:00.
 3. W czwartek święto św. Kazimierza. Jest to dzień imienin ks. prałata Kazimierza Sasadeusza. Zapraszamy na Mszę Świętą o 17:00, po której będzie można złożyć życzenia dostojnemu Solenizantowi.
 4. W środę o 17:00 Msza Święta w intencji Żywego Różańca, a po niej zmiana tajemnic.
 5. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek zachęcamy do adoracji Najświętszego Sakramentu o 16:30 i 23:00 oraz modlitwy o powołania.
 6. W piątek Msze Święte o 7:00, 7:30, 9:00 (wynagradzająca za grzechy, po której jest Droga Krzyżowa) i po południu o 17:00. Zapraszamy do skorzystania z Sakramentu Pokuty podczas wszystkich Eucharystii oraz podczas adoracji od 15:00. W tym dniu ks. proboszcz odwiedzi chorych, a księża wikariusze w sobotę.
 7. W pierwszą sobotę miesiąca zapraszamy do realizacji nabożeństwa pierwszych sobót miesiąca. Jak zawsze różaniec wynagradzający i medytacja różańcowa po Mszy Świętej wieczornej.
  W Kościele NMP Gwiazdy Morza o godz. 7:00 Msza św. i Męski Różaniec. Zapraszamy mężczyzn do udziału.
 8. Trwa przygotowanie do Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa w rodzinach. Rodziny, które pragną się w to włączyć prosimy, by codziennie odmawiały Koronkę do Miłosierdzia oraz litanię do Serca Jezusowego, ale z tą zmianą, że po każdym wezwaniu dodaje się: uwielbiam Cię zamiast zmiłuj się nad nami. Zakończenie tych przygotowań będzie miało miejsce podczas Godziny Miłosierdzia w Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Ta rodzinna intronizacja wpisuje się w setną rocznicę poświęcenia Polski Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.
 9. Dziękujemy za zaangażowanie w życie parafii oraz za wszelkie ofiary.
 10. Zapraszamy do naszego sklepiku parafialnego oraz do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego, Niedzieli oraz Christus Regnat – naszej parafialnej gazetki.
 11. Jubilatom i Solenizantom życzymy wielu łask.

Ks. Bogusław Gurgul
proboszcz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *