21 lutego – I Niedziela Wielkiego Postu

Ogłoszenia

Autor:

  1. Rozpoczęliśmy Wielki Post. Niech będzie to okazja do duchowej odnowy, pojednania z Bogiem oraz braćmi i siostrami. Warto więcej czasu poświęcić modlitwie, a szczególnie tej opartej na słuchaniu Boga jak rozmyślanie, lektura Pisma świętego, adoracja. W ciągu dnia nasz kościół jest otwarty, a więc warto tu wstąpić, by nawiedzić Jezusa w Najświętszym Sakramencie.
  2. Zaczniemy od dziś przygotowanie do Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa w rodzinach. Rodziny, które pragną się w to włączyć prosimy, by codziennie odmawiały Koronkę do Miłosierdzia oraz litanię do Serca Jezusowego, ale z tą zmianą, że po każdym wezwaniu dodaje się: uwielbiam Cię. Prosimy, by (jeśli ktoś nie ma) zakupić obraz Serca Pana Jezusa. Będzie taka możliwość w naszym sklepiku. Zakończenie tych przygotowań będzie miało miejsce podczas Godziny Miłosierdzia w Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Ta rodzinna intronizacja wpisuje się w setną rocznicę poświęcenia Polski Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.
  3. Msza Święta w intencji Rodziny Radia Maryja we wtorek o 17:00.
  4. Zapraszamy na nabożeństwa pasyjne. Droga krzyżowa w piątek o 10:00, o 16:15 dla dzieci, a po Mszy wieczornej dla dorosłych i młodzieży. Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym w niedziele po wieczornej Eucharystii, czyli ok. 17:50. W tym roku tematem tych kazań będzie Krzyż Pański.
  5. W sobotę wieczorna Adoracja ze śpiewem uwielbieniowym z towarzysze-niem zespołu Morze Miłosierdzia.
  6. Za ofiary na rzecz parafii, misji i ubogich oraz za zaangażowanie i życzliwość mówimy: Bóg zapłać!
  7. Solenizantom i Jubilatom życzymy potrzebnych łask, a wszystkim naszym Parafianom i Gościom owocnie przeżytego Wielkiego Postu.

Ks. Bogusław Gurgul
proboszcz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *