14 lutego – VI Niedziela zwykła

Ogłoszenia

Autor:

  1. W środę rozpoczynamy Wielki Post – czas pokuty, refleksji, odnowienia w sobie tożsamości dziecka Bożego i przygotowania do Wielkanocy. W Środę Popielcową Msze Święte o godz. 7:00; 7:30; 10:00; 17:00; 18:30 z obrzędem posypania głów popiołem. Gest ten ma nam uświadomić skończoność naszego ziemskiego życia i zwrócić nas ku wieczności. W tym dniu obowiązuje post ścisły, czyli oprócz wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych, osoby między osiemnastym a sześćdziesiątym rokiem życia spożywają tylko jeden posiłek do syta.
  2. Niech Wielki Post będzie czasem ascezy – duchowych ćwiczeń. Już teraz pomyślmy jakie postanowienie na ten czas pragniemy podjąć. Zachęcamy do pokuty w tym świętym czasie, by wynagradzać za grzechy i dostąpić Miłosierdzia Bożego. W czwartek po wieczornej Eucharystii spotkanie z osobami, które podjęły kiedyś post w intencji parafii. Zapraszamy również nowe osoby!
  3. Droga krzyżowa w piątek o 10:00, o 16:15 dla dzieci, a po Mszy wieczornej dla dorosłych i młodzieży.
  4. W czasie Wielkiego Postu chcemy trzykrotnie zaproponować i przeżyć nabożeństwo dwudziestu czterech godzin Męki Pańskiej wg objawień, które miała mieć Luiza Piccareta, włoska mistyczka i stygmatyczka. Nabożeństwo będzie polegało na czytaniu opisu Pasji. Poszukujemy chętnych do czytania tekstów. Osoby, które czują się na siłach i chcą to nabożeństwo przeżyć, prosimy o zgłoszenie się do zakrystii. Spotkanie z tymi osobami w poniedziałek po wieczornej Mszy, a z piątku na sobotę pierwsze z tych czuwań.
  5. W niedziele zapraszamy na Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym po wieczornej Eucharystii, czyli ok. 17:50. Jest to sięgające XVII wieku nabożeństwo śpiewane opowiadające o Męce Pańskiej. Po Gorzkich żalach adoracja do g. 19:00.
  6. Dziękujemy za wszelkie ofiary na rzecz Parafii, a także za życzliwość. W ostatnim czasie zostały odrestaurowane ławki stojące przy ścianach, teraz rozpoczęte zostaną prace przy ławkach na balkonie.
  7. Solenizantom i Jubilatom życzymy potrzebnych łask, a wszystkim naszym Parafianom i Gościom owocnie przeżytego Wielkiego Postu.

Ks. Bogusław Gurgul
proboszcz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *