7 lutego – V Niedziela zwykła

Ogłoszenia

Autor:

  1. Dziś poświęcenie świec, a we wtorek katecheza dla dzieci pierwszokomunijnych o 17:00 w salce na plebanii.
  2. W środę, 10.02. wspomnienie czciciela Chrystusa Króla – św. Jose Sancheza del Rio, którego relikwie będzie można uczcić po każdej Mszy Świętej.
  3. W czwartek wspomnienie NMP z Lourdes – Światowy Dzień Chorego. Msza Święta o 17:00 z namaszczeniem chorych, dla osób poważnie chorych i podeszłych w latach. Otoczmy modlitwą osoby niosące krzyż choroby. Niech ten dzień będzie dla nas zachętą do zastanowienia się w jaki sposób każdy z nas może służyć chorym, samotnym, cierpiącym.
  4. W piątek o 18:15 Msza Święta w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego.
  5. W czasie Wielkiego Postu chcemy trzykrotnie zaproponować i przeżyć nabożeństwo dwudziestu czterech godzin Męki Pańskiej wg objawień, które miała mieć Luiza Piccareta, włoska mistyczka i stygmatyczka. Nabożeństwo będzie polegało na czytaniu opisu Pasji. Będziemy to przeżywać z piątku na sobotę w I i IV piątek Wielkiego Postu oraz w Wielki Piątek. Poszukujemy chętnych do czytania tekstów. Osoby, które czują się na siłach i chcą to nabożeństwo przeżyć, prosimy o zgłoszenie się do zakrystii.
  6. Dawid Bożek, alumn Arcybiskupiego Wyższego Seminarium Duchownego w Szczecinie, pragnie przyjąć sakrament święceń w stopniu diakona. Kandydata poleca się modlitwie wiernych. Jeśli ktoś wiedziałby coś, co czyniłoby go niegodnym święceń, jest zobowiązaniu w sumieniu poinfommować o tym ks. proboszcza, przy czym należy pamiętać, że rzucanie niesłusznych posądzeń lub podejrzeń jest grzechem ciężkim.
  7. Dziękujemy za zaangażowanie w życie parafii oraz za wszelkie ofiary.
  8. Zapraszamy do naszego sklepiku parafialnego oraz do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego, Niedzieli z diecezjalnym dodatkiem oraz Christus Regnat – naszej parafialnej gazetki.
  9. Jubilatom i Solenizantom życzymy wielu łask, a dzieciom, młodzieży i nauczycielom błogosławionych ferii!

Ks. Bogusław Gurgul
proboszcz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *