31 stycznia – IV Niedziela zwykła

Ogłoszenia

Autor:

 1. Na pomoc ofiarom trzęsienia ziemi w Chorwacji zebrano 1871 zł.
 2. 2 lutego święto Ofiarowania Pańskiego, zwane popularnie świętem Matki Bożej Gromnicznej. Jest to dzień poświęcenia świec – gromnic, które powinny być w każdym domu, aby ich światło chroniło nas przed złem oraz, aby zapalać je przy konających. Poświęcenie świec gromnicznych będzie podczas Mszy świętych o 7:00, 7:30 i 17:00. Przy okazji święcenia świec chcemy powiedzieć o trzech dniach ciemności, o których mówił np. św. O. Pio. Nie wiadomo kiedy te wydarzenia nastąpią, ale warto mieć przygotowane świece, Pismo święte i duchową lekturę, np. Dzienniczek św. Faustyny.
  W tym dniu kończy się czterdziestodniowe poświęcenie rodzin Świętej Rodzinie. Osoby, które realizowały ten duchowy program zapraszamy na Eucharystię o 17:00, po której odbędzie się nabożeństwo z zawierzeniem Świętej Rodzinie.
  2 lutego to także Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Pamiętajmy w modlitwach o osobach konsekrowanych, szczególnie siostrach posługujących w naszej parafii. Demontaż dekoracji bożonarodzeniowych ok. godz. 18:30. Prosimy o włączenie się.
 3. W środę o 17:00 Msza Święta w intencji Żywego Różańca, a po niej zmiana tajemnic.
 4. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. Adoracje w czwartki, piątki, soboty i niedziele będziemy rozpoczynać śpiewem hymnu Veni Creator (O Stworzycielu, Duchu, przyjdź), będzie również litania do Chrystusa Króla. Pragniemy w ten sposób prosić, by Duch Święty pouczył nas o grzechu oraz by Chrystus Król panował w naszej Ojczyźnie i byśmy go słuchali właśnie jako Króla.
 5. W piątek Msze Święte o 7:00, 7:30, 9:00 (wynagradzająca za grzechy, po której jest Droga Krzyżowa) i po południu o 17:00. Zapraszamy do skorzystania z sakramentu pokuty podczas wszystkich Eucharystii oraz podczas adoracji od 15:00. W tym dniu ks. proboszcz odwiedzi chorych, a księża wikariusze w sobotę.
 6. W pierwszą sobotę miesiąca zapraszamy do realizacji nabożeństwa I sobót miesiąca. Jak zawsze różaniec wynagradzający i medytacja różańcowa po Mszy Świętej wieczornej.
 7. Ksiądz proboszcz Parafii pw. św. Józefa w Wisełce, ks. Tomasz Kuryłowicz, cierpiący na nowotwór jelita grubego, potrzebuje na leczenie za granicą 200 tysięcy zł. Zachęcamy do modlitwy w jego intencji oraz wsparcia finansowego. Nr konta: 11 1750 0012 0000 0000 0954 5287.
 8. Dziękujemy za wszelkie ofiary, życzliwość i zaangażowanie.
 9. Niech Bóg obdarza swym błogosławieństwem Jubilatów i Solenizantów.

Ks. Bogusław Gurgul
proboszcz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *