29 sierpnia – XXII Niedziela zwykła

Ogłoszenia

Autor:

 1. W naszej wspólnocie parafialnej witamy ks. Miłosza Paszkiewicza – nowego wikariusza oraz kleryka Damiana Bednarka. Życzymy Księżom owocnej posługi w naszej parafii.
 2. Msza Święta w intencji NSZZ Solidarność 80 dziś o 10:00. Uroczystościom przewodniczy ks. abp Andrzej Dzięga, metropolita szczecińsko – kamieński.
 3. We wtorek wieczorna Eucharystia w intencji Rodziny Radia Maryja.
 4. W środę rocznica wybuchu II wojny światowej, więc szczególnie podczas wieczornej nowenny modlić się będziemy o pokój na świecie, w intencji Ojczyzny oraz za ofiary wojny. W tym dniu rozpoczyna się również nowy rok szkolny. Zapraszamy uczniów, nauczycieli, katechetów i rodziców do uczest-nictwa w Eucharystii oraz do spowiedzi, by rozpocząć ten czas z Bogiem.
 5. W środę członków Żywego Różańca zapraszamy na Mszę o 18:00. Po niej spotkanie w Sali św. Jana Pawła II.
 6. W czwartek podczas nabożeństwa o 17:30 i godziny świętej o 23:00 będziemy uwielbiać Boga za dary Eucharystii i kapłaństwa, a także prosić za powołanych i o nowe powołania do szczególnej służby w Kościele.
 7. W pierwszy piątek miesiąca Msze Święte o 7:00, 7:30, 9:00 (wynagra-dzająca, po niej nabożeństwo do Serca Jezusowego i droga krzyżowa) oraz o 18:00. Adoracja Najświętszego Sakramentu jak w każdy piątek od g. 15:00 do wieczornej Mszy. Ksiądz proboszcz odwiedzi chorych.
 8. W pierwszą sobotę miesiąca księża wikariusze odwiedzą chorych, po Eucharystii wieczornej adoracja z różańcem i medytacją w duchu wynagro-dzenia Niepokalanego Serca NMP.
 9. Zachęcamy do uczestnictwa w Archidiecezjalnej Pielgrzymce na Jasną Górę od 23 do 25.09.2021 r. pod kierunkiem ks. Piotra i kleryka Damiana. Trasa Pielgrzymki: Świnoujście – Warszawa (Świątynia Opatrzności Bożej i grób bł. ks. Jerzego Popiełuszki), Niepokalanów (Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Niepokalanej Wszechpośredniczki Łask i św. Maksymiliana Marii Kolbego, Częstochowa (Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej), Legnica (Sanktuarium św. Jacka, które ma znamiona cudu eucharystycz-nego) – Świnoujście.
 10. Dziękujemy za wszelkie ofiary, życzliwość i zaangażowanie w życie parafii.
 11. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej i zakupów w naszym parafialnym sklepiku. Szczególnie polecamy modlitewniki Króluj nam, Chryste popularyzujące pobożność związaną z panowaniem Chrystusa. Ta niewielka pozycja to zarówno szkoła modlitwy jak i skompensowana prezentacja biblijnych idei i nauczania Kościoła dotyczącego Jezusa jako Króla.
 12. Kawiarenka parafialna czynna jest w każdą niedzielę do 14:00. Zapraszamy!
 13. Jubilatom i Solenizantom życzymy wielu łask Bożych, a wszystkim Parafianom i Gościom bezpiecznego i błogosławionego przeżywania ostatnich letnich dni.

ks. Bogusław Gurgul – proboszcz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *