30 lipca 2017 – XVII Niedziela Zwykła

Ogłoszenia

Autor:

1. Mija połowa wakacji. Wraz z początkiem obecnego tygodnia rozpoczniemy sierpień. To miesiąc dla nas szczególny na płaszczyźnie tak religijnej, jak i historycznej. W tym miesiącu ze wszystkich stron Polski i Europy setki tysięcy pielgrzymów zdążają na Jasną Górę. Włączmy się też w wielką modlitwę o trzeźwość naszego narodu. Naszym orędownikiem w modlitwie o trzeźwość jest św. Maksymilian Maria Kolbe. W kościele będzie też wyłożona księga trzeźwości, aby poprzez wpisanie się do niej i współprace z łaską Bożą żyć w wolności. Tym samym przypominamy o mityngach AA, które są w każdy Poniedziałek o 18.00 w sali św. Jana Pawła II. Apel Biskupów na miesiąc sierpień jest zamieszczony w Gazetce Parafialnej.

2. Dziś posługę słowa pełni w naszej Parafii ks. Ryszard z fundacji SOS dla życia, kwestując też na rzecz budowy hospicjum.

3. Nabożeństwo do Najświętszej Krwi Pana Jezusa dziś o godz. 16.15.

4. We wtorek o godz. 18.00 Msza św. zbiorowa za zmarłych, zaś po wieczornej Mszy św. zapraszamy do Sali św. Jana Pawła na film „Ostatni szczyt”. Informacje o filmie można znaleźć w Gazetce Parafialnej.

5. W środę, 2 sierpnia, przypada odpust Porcjunkuli, związany z postacią św. Franciszka z Asyżu. Warunkiem jego uzyskania jest wzbudzenie właściwej intencji, stan łaski uświęcającej, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz nawiedzenie parafialnego kościoła. Dokładnie odpust ten można uzyskać w czasie od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia. O godz. 7.00 Msza św. w intencjach powierzanych przez zapalających świece wotywne. O godz. 18.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

6. W tym tygodniu przypada pierwszy: czwartek, piątek i sobota miesiąca. W Pierwszy Czwartek Adoracja Eucharystyczna z modlitwą o powołania kapłańskie i świętość kapłanów od 17.00 a od 23.00 – 24.00 Godzina Święta. W Pierwszy Piątek miesiąca Msze Święte o 7.00, 7.30, 9.00 – wynagradzająca za grzechy, po której jest zawsze Droga Krzyżowa oraz wieczorem o 17.00 i 18.00. W Piątek też, jak zwykle o 15.00 Godziną Bożego Miłosierdzia rozpoczynamy adorację eucharystyczną z okazją do Spowiedzi św. W Pierwszą Sobotę miesiąca jest też wspomnienie Matki Bożej Śnieżnej – Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP, o 7.00 Msza Święta, oraz o 18.00 a następnie, jak w każdą Sobotę Adoracja Eucharystyczna do Apelu Jasnogórskiego.

7. W Piątek o godz. 19.00 kolejny koncert w ramach Świnoujskich Wieczorów Organowych. Wejść na koncert można po zakupieniu biletu.

8. W przyszłą niedzielę, 6 sierpnia, będziemy przeżywali święto Przemienienia Pańskiego. Jak w każdą Pierwszą Niedzielę Miesiąca, zamiast kazania będzie krótka Adoracja Najświętszego Sakramentu. Po Mszy św. o godz. 17.00, będzie zmiana Tajemnic Żywego Różańca w Sali Jana Pawła II.

9. W ubiegłą Niedzielę ks. Krystian na cele Pielgrzymki pieszej na Jasną Górę zebrał 4.000 zł. Te ofiary to duchowe pielgrzymowanie tych, którzy je złożyli. Niech Bóg wynagrodzi ofiarodawcom.

10. Przy wyjściu z kościoła oraz w sklepiku można nabyć płyty z piosenkami do słów św. Jana Pawła II, których nie znajdziemy w Internecie w cenie 20 zł. Jest to cegiełka na remont kościoła i plebanii w Lubanowie. Ksiądz Tadeusz Giedrys, proboszcz tej Parafii wyraża wdzięczność wszystkim, którzy ją nabędą.

11. Polecamy prasę katolicką, dostępną przy wyjściu z kościoła oraz w sklepiku, gdzie polecamy różne książki, dewocjonalia m.in.: piękny album o kościołach naszego regionu (w tym o naszym) w promocyjnej cenie 30 zł., nowe książki m.in. Pismo św. dużym drukiem. Zapraszamy też do kawiarenki parafialnej w Sali św. Jana Pawła II, czynnej w Niedzielę od 9.00 – 14.00 gdzie jest też biblioteka parafialna.

12. Wszystkich Was Drodzy Parafianie i Goście pozdrawiamy i dziękując za wszelkie wyrazy życzliwości i ofiary z serca błogosławimy na ten kolejny tydzień dla jednych wakacji, urlopów a dla innych codziennej pracy.

SZCZĘŚĆ BOŻE!

proboszcz ks. Bogusław Gurgul

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *