6 sierpnia 2017 – XVIII Niedziela Zwykła

Ogłoszenia

Autor:

1. W dzisiejszą niedzielę przypada Święto Przemienienia Pańskiego. Wydarzenie to było umocnieniem wiary Apostołów przed męką Pana Jezusa. Jest ono również zaproszeniem do prowadzenia intensywnego życia wewnętrznego, poznawania Pana Boga na drodze sakramentów i modlitwy. Dziś Pierwsza Niedziela Miesiąca – zamiast kazania na Mszach św. jest na zakończenie krótka adoracja Najświętszego Sakramentu z błogosławieństwem, które kończy Mszę św.

2. Przypominamy, że Msze Święte w tygodniu są o 7.00, 7.30, 18.00 a w Niedzielę o 7.00, 8.30, 10.00, 11.00, 13.00, 17.00 i 18.30. Zapraszamy też na Nabożeństwa w tygodniu jakimi są w Środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w piątek Godziną Miłosierdzia Bożego rozpoczynamy adorację eucharystyczną, która trwa do Mszy Świętej, w sobotę o 7.00 Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP, a po Mszy Świętej wieczornej adoracja eucharystyczna zakończona błogosławieństwem indywidualnym i Apelem Jasnogórskim.

3. Dziś po Mszy św. o godz. 17.00 zmiana Tajemnic Żywego Różańca w sali św. Jana Pawła II.

4. Trwa miesiąc sierpień – miesiąc szczególnej modlitwy o trzeźwość naszego Narodu. Na stoliku przy obrazie Jezusa Miłosiernego jest wyłożona Księga Trzeźwości, gdzie można wpisywać swoje deklaracje i intencje. Podjęcie abstynencji na jakiś okres lub na całe życie jest aktem miłości bliźniego. Jest dawaniem świadectwa i ochroną siebie samego przed ewentualnym nadużyciem alkoholu. Abstynencję od alkoholu można podjąć w konkretnej intencji, np.: kogoś nadużywającego alkoholu. W poniedziałek o g. 18.00 mityng AA w sali św. Jana Pawła II.

5. We wtorek o godz. 18.00 Msza św. przez wstawiennictwo Matki Bożej Patronki Dobrej Śmierci. Po Mszy św. zapraszamy do Sali św. Jana Pawła II na film: „Ziemia Maryi”.

6. W piątek o godz. 19.00 kolejny koncert w ramach Świnoujskich Wieczorów Organowych.

7. W przyszłą niedzielę, 13 sierpnia, będziemy na Mszach św. odczytywali List ks. Biskupa zielonogórsko-gorzowskiego po pożarze w katedrze gorzowskiej, a po Mszach św. odbędzie się zbiórka do puszek „Na odbudowę wieży oraz renowację Katedry w Gorzowie”.

8. Na wszystkich Mszach św. grać będzie zespół „Testimonium”, będzie można nabyć również ich płyty. Zespół ten będzie też występował w Sobotę od 16.00 do 18.00 na Placu Wolności.

9. Na Mszy św. o godz. 11.30 będą Prymicje ks. Dawida.

10. Z racji 13. sierpnia o godz. 16.00 Nabożeństwo Fatimskie z Różańcem i Procesją ze świecami dookoła kościoła. Świece fatimskie można nabyć w sklepiku parafialnym.

11. W ubiegłą niedzielę ks. Ryszard na cele Fundacji SOS zebrał prawie 4.700 zł. Niech Bóg wynagrodzi ofiarodawcom.

12. Polecamy prasę katolicką, dostępną przy wyjściu z kościoła oraz w sklepiku, gdzie polecamy różne książki, dewocjonalia m.in.: piękny album o kościołach naszego regionu (w tym o naszym) w promocyjnej cenie 30 zł., nowe książki m.in. Pismo św. dużym drukiem, czy też modlitewnik „Zbaw nas ode złego” z modlitwami o uwolnienie i uzdrowienie. Zapraszamy też do kawiarenki parafialnej w sali św. Jana Pawła II, czynnej w niedzielę od 9.00 do 14.00, gdzie jest też biblioteka parafialna.

13. Wszystkich Was Drodzy Parafianie i Goście pozdrawiamy i dziękując za wszelkie wyrazy życzliwości i ofiary z serca błogosławimy na ten kolejny tydzień dla jednych wakacji, urlopów a dla innych codziennej pracy. SZCZĘŚĆ BOŻE.

proboszcz ks. Bogusław Gurgul

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *