13 sierpnia 2017 – XIX Niedziela Zwykła

Ogłoszenia

Autor:

1. Dzisiaj, 13 sierpnia, przypada 19. niedziela zwykła w roku liturgicznym. Po Mszach św. odbędzie się zbiórka do puszek „Na odbudowę wieży oraz renowację Katedry w Gorzowie”. O godz. 16. Nabożeństwo Fatimskie z procesją ze świecami.

2. Natomiast w najbliższy wtorek, 15 sierpnia, będziemy obchodzić uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Prawdę wiary o tym, że Maryja po ziemskim życiu z ciałem i duszą została wzięta do chwały niebieskiej i wywyższona przez Pana Boga jako Królowa, ogłosił papież Pius XII w 1950 roku. Ta proklamacja dogmatu była przypieczętowaniem starodawnej tradycji. Już w V wieku obchodzono bowiem w Kościele święto Wniebowzięcia właśnie 15 sierpnia. Obchód tej uroczystości rozpoczniemy już w poniedziałek, wieczorną Mszą Świętą wigilijną o godz. 18.00. We Wtorek Msze św. o 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 13.00, 17.00 i 18.30
W Polsce ta uroczystość znana jest i obchodzona jako święto Matki Bożej Zielnej.

3. Przypominamy, że Msze Święte w tygodniu są o 7.00, 7.30, 18.00 Zapraszamy też na Nabożeństwa w tygodniu jakimi są w Środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w piątek Godziną Miłosierdzia Bożego rozpoczynamy adorację eucharystyczną, która trwa do Mszy Świętej, w sobotę o 7.00 Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP, a po Mszy Świętej wieczornej adoracja eucharystyczna zakończona błogosławieństwem indywidualnym i Apelem Jasnogórskim.

4. W najbliższy poniedziałek w liturgii wspominamy też kapłana i męczennika, franciszkanina, św. Maksymiliana Marię Kolbego (1894-1941). Jest on bliski naszym czasom, dobrze znamy jego życie i okoliczności męczeńskiej śmierci w oświęcimskim obozie koncentracyjnym. Niech jego heroiczna miłość Pana Boga i bliźniego będzie dla nas zobowiązującym przykładem.

5. W piątek o godz. 19.00 kolejny koncert w ramach Świnoujskich Wieczorów Organowych.

6. Polecamy prasę katolicką, dostępną przy wyjściu z kościoła oraz w sklepiku, gdzie polecamy różne książki, dewocjonalia. Zapraszamy też do kawiarenki parafialnej w sali św. Jana Pawła II, czynnej w niedzielę od 9.00 do 14.00, gdzie jest też biblioteka parafialna.

7. Wszystkich Was Drodzy Parafianie i Goście pozdrawiamy i dziękując za wszelkie wyrazy życzliwości i ofiary z serca błogosławimy na ten kolejny tydzień dla jednych wakacji, urlopów a dla innych codziennej pracy.

SZCZĘŚĆ BOŻE.
proboszcz ks. Bogusław Gurgul

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *