30 lipca – XVIII Niedziela zwykła

Ogłoszenia

Autor:

 1. Dziś ks. Mariusz Zybura będzie u nas głosić homilie. Zachęcamy również do wsparcia jego parafii na Ukrainie, co będzie można uczynić po Mszach Świętych.
 2. Z radością informujemy, że alumn Wyższego Seminarium Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego, akolita Michał Elsner, nasz parafianin, dnia 9 października 2022 roku w kościele parafialno – seminaryjnym w Ołtarzewie ma przyjąć święcenia diakonatu. Gdyby ktoś wiedział o przeszkodach to jest zobowiązany to zgłosić ks. proboszczowi. Polecamy alumna Michała Waszej Drodzy modlitwie, aby był świętym kapłanem.
 3. W rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego pamiętajmy w modlitwie o naszej Ojczyźnie.
 4. We wtorek Msza Święta zbiorowa za zmarłych.
 5. W czwartek wspomnienie św. Jana Marii Vianneya – patrona kapłanów, a zwłaszcza proboszczów. Pamiętajmy w modlitwie o kapłanach, szczególnie o Księdzu Proboszczu.
 6. W środę wieczorna Eucharystia w intencji wspólnoty Żywego Różańca, a po niej spotkanie w Sali św. Jana Pawła II.
 7. W czwartek podczas nabożeństwa o 17:30 i godziny świętej o 23:00 będziemy uwielbiać Boga za dary Eucharystii i kapłaństwa, a także prosić za powołanych i o nowe powołania do szczególnej służby w Kościele.
 8. W pierwszy piątek miesiąca. Msze Święte o 7:00, 7:30, 9:00 (wynagradzająca, po niej nabożeństwo do Serca Jezusowego i droga krzyżowa) oraz o 18:00. Adoracja Najświętszego Sakramentu jak w każdy piątek od g. 15:00 do wieczornej Mszy.
 9. W pierwszą sobotę miesiąca ks. Piotr odwiedzi chorych, po Eucharystii wieczornej adoracja z różańcem i medytacją w duchu wynagrodzenia Niepokalanego Serca NMP. Będzie to również święto Przemienienia Pańskiego.
 10. W przyszłą niedzielę gościć będziemy zespół Ad Dei gloriam. Jest to męski zespół który śpiewa a capella. Członkowie tercetu są po studiach wokalnych w Mińsku. Zespół będzie się modlił wspólnie z nami. Będzie możliwość nabycia ich płyt. Natomiast pomiędzy Mszą Świętą pomiędzy 10.00 a 11.30 będzie mały koncert po którym można będzie złożyć ofiarę na uchodźców.
 11. Wakacje to czas wypoczynku, radości, ale też refleksji, spotkania z Bogiem, duchowej odnowy. Zachęcamy do spowiedzi, która jest w niedziele podczas wszystkich Eucharystii, w dni powszednie rano od 7:00 i podczas Eucharystii i wieczorem już od 17:40. W piątki spowiedź popołudniowa już od 15:30. Jest również możliwość umówienia się z kapłanem na dłuższą spowiedź lub duchową rozmowę. Prosimy też o stosowny strój w kościele.
 12. Dziękujemy za wszelkie ofiary, życzliwość i zaangażowanie w życie parafii.
 13. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej i zakupów w naszym parafialnym sklepiku.
 14. Jubilatom i Solenizantom życzymy wielu łask Bożych, a wszystkim Parafianom i Gościom bezpiecznego i błogosławionego przeżywania letnich tygodni.

ks. kan. Bogusław Gurgul – proboszcz

Comments are closed.