30 stycznia – IV Niedziela zwykła

Ogłoszenia

Autor:

 1. Msza Święta zbiorowa za zmarłych we wtorek o 17:00.
 2. 2 lutego to święto Ofiarowania Pańskiego, zwane popularnie świętem Matki Bożej Gromnicznej. Jest to dzień poświęcenia świec – gromnic, które powinny być w każdym domu, aby ich światło chroniło nas przed złem oraz, aby zapalać je przy konających. Poświęcenie świec gromnicznych będzie podczas Mszy świętych o 7:00, 7:30 i 17:00. O 17:00 Msza Święta w intencji Żywego Różańca, a po niej zmiana tajemnic.
  2.02 to także Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Pamiętajmy w modlitwach o osobach konsekrowanych, szczególnie o siostrze Dolorosie posługującej w naszej parafii.
  Demontaż dekoracji bożonarodzeniowych ok. 18:30. Prosimy o włączenie się.
 3. W czwartek będziemy przeżywać wspomnienie św. Błażeja, patrona chorób gardła. Obrzęd przyłożenia świec do gardeł odbędzie się po wieczornej Mszy. Również we Czwartek po Mszy Świętej wieczornej do pomocy przy rozbiórce dekoracji świątecznej.
 4. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca.
 5. W piątek Msze Święte o 7:00, 7:30, 9:00 (wynagradzająca za grzechy, po której jest Droga Krzyżowa) i po południu o 17:00. Zapraszamy do skorzystania z sakramentu pokuty podczas wszystkich Eucharystii oraz podczas adoracji od 15:00. W tym dniu ks. proboszcz odwiedzi chorych.
 6. W pierwszą sobotę miesiąca zapraszamy do realizacji nabożeństwa I sobót miesiąca. Jak zawsze różaniec wynagradzający i medytacja różańcowa po Mszy Świętej wieczornej. Podczas każdej Mszy Świętej poświęcenie chleba i soli z racji na wspomnienie św. Agaty. W tym dniu poranną Eucharystią w kościele pw. NMP Gwiazdy Morza rozpocznie się Męski Różaniec. Ks. Piotr odwiedzi chorych w godzinach przedpołudniowych, ks. Paweł uczyni to w kolejną sobotę.
 7. Dziękujemy za wszelkie ofiary i zaangażowanie w życie parafii.
 8. Jubilatom i Solenizantom rozpoczynającego się tygodnia życzymy wielu łask Bożych.

Ks. Bogusław Gurgul – proboszcz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *