31 marca – Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

Ogłoszenia

Autor:

1. Niedziela Zmartwychwstania Pana Jezusa, którą dziś przeżywamy, jest szczególną okazją do Uwielbienia Boga Ojca za Jego Miłość i Miłosierdzie okazane w Dziele Zbawienia, jakim jest Męka, Śmierć i Zmartwychwstanie Jezusa.

2. W Niedzielę Zmartwychwstania nie ma Mszy Świętej o godz. 7.00, a pozostałe Msze Święte są o stałych godzinach.

3. Jutro, czyli w Poniedziałek Wielkanocny Msze Święte są jak w każdą niedzielę. Taca jutrzejsza jest też przeznaczona na KUL oraz Wydział Teologiczny US.

4. We wtorek o godz. 17.00 Msza święta zbiorowa za naszych zmarłych.

5. We wtorek przypada 19 rocznica śmierci św. Jana Pawła II. W związku z tym, jak co roku zapraszamy na godz. 21.00 przy pomniku naszego Rodaka obok Sanktuarium na modlitwę i upamiętnienie odejścia do Domu Ojca naszego Wielkiego Papieża.

6. W środę Msza Święta wieczorna także w intencjach Róż Różańcowych. Podczas adoracji katecheza a po adoracji spotkanie w sali Św. Jana Pawła

7. Do najbliższej niedzieli, czyli Niedzieli Bożego Miłosierdzia trwa Oktawa Wielkanocna. Codziennie o godz. 15.00 będzie Nowenna przed Świętem Bożego Miłosierdzia, na którą oczywiście zapraszamy.

8 .W piątek po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy na Drogę Światła. To nabożeństwo będziemy od tego roku przeżywać właśnie w każdy piątek przez cały okres wielkanocny.

9. W tym tygodniu przypadają Pierwszy Czwartek, Piątek i Sobota Miesiąca. Z tej racji udamy się do chorych w domach w dniach ustalonych z kapłanem.

10. We czwartek modlimy się szczególnie o liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne. Od tego miesiąca we czwartek podczas Adoracji członkowie margaretek będą prowadzić Różaniec w tej intencji.

11. W piątek dodatkowa Msza Święta o godz. 9.00, wynagradzająca za nasze grzechy, a po tej Mszy świętej, jak zwykle, Droga Krzyżowa. Dzieciom kl. IV przypominamy o nabożeństwie Dziewięciu Pierwszych Piątków miesiąca. Spowiedź podczas każdej Mszy świętej oraz od 15.30 do końca Mszy świętej.

12 .W sobotę w kościele pw. NMP Gwiazdy Morza Mszą Świętą o godz. 9.00 rozpocznie się Męski Różaniec. U nas natomiast zapraszamy do kontynuacji Pierwszych Sobót Miesiąca. Z tej racji Różaniec po Mszy Świętej wieczornej oraz medytacja jako części tego nabożeństwa.

13. Przypominamy, że od tego roku Msze święte wieczorne, także w tygodniu, w naszym Sanktuarium będą o godz. 17.00

14. Pragniemy Wam Drodzy bardzo gorąco podziękować za wspólnie przeżyty czas Triduum Paschalnego. Tego największego Święta Chrześcijańskiego. Za Waszą obecność na bogatej Liturgii, wykonanie całej dekoracji naszego Sanktuarium, wraz kompozycją kwiatową, za zaangażowanie w przygotowanie Liturgii, czyli wszystkim posługującym przy Ołtarzu i śpiewie. Dziękujemy za złożone ofiary na kwiaty, za przyniesione produkty spożywcze na paczki dla potrzebujących i za wszelką Waszą życzliwość w tym szczególnym czasie.

15. Wszystkim Jubilatom tego tygodnia oraz Solenizantom życzymy Bożego pokoju w sercach i Waszych Rodzinach.

16. Wszystkim Wam Drodzy Parafianie oraz Goście życzymy głębszej Wiary w Prawdę Zmartwychwstania Pana Jezusa, która niech napełnia Wasze Serca męstwem na wszystkie sytuacje życia. Zwłaszcza te trudne, które Pan Bóg dopuszcza. Jezus też od tych bardzo trudnych doświadczeń wolnym nie był, ale przeszedł przez życie dobrze czyniąc, bo Bóg był z Nim.

SZCZĘŚĆ BOŻE!

ks. Bogusław Gurgul – proboszcz

Comments are closed.