7 kwietnia – V Niedziela Wielkiego Postu

Ogłoszenia

Autor:

1. Dziś rozpoczynamy wielkopostne rekolekcje święte skierowane głównie do dorosłych, które poprowadzi ks. Mirosław Bielecki, ojciec duchowny wspólnoty Ogniska Światła i Miłości. Nauki rekolekcyjne dziś podczas wszystkich Mszy Świętych oraz Gorzkich żali po Eucharystii o 17:00, czyli ok. 17:50, oraz od poniedziałku do środy podczas Mszy Świętych o 9:00 i 18:00. Spowiedź podczas Mszy i wieczorem już od 17:00, adoracja Jezusa Eucharystycznego we wtorek do 21:00. Zachęcamy, by znaleźć czas na skorzystanie z nauk, spowiedzi oraz na indywidualną modlitwę, nawiedzenie Najświętszego Sakramentu.

2. Wtorkowa wieczorna Eucharystia w intencji Bractwa Matki Bożej, Patronki Dobrej Śmierci.

3. Rekolekcje dla szkół średnich od środy do piątku o godz. 12:00 poprowadzi pan Roman Kępiński, znany jako Romcio Tomcio – autor książek popu-laryzujących Pismo Święte dla dzieci i nie tylko. Módlmy się o dobre owoce czasu rekolekcji.

4. W najbliższy piątek droga krzyżowa o 10:00. Zapraszamy również na międzyparafialną drogę krzyżową ulicami naszego miasta. Rozpoczęcie o 19:00 w kościele pw. NMP Gwiazdy Morza, a zakończenie w kościele pw. Bł. Michała Kozala. W związku z tym nie będzie drogi krzyżowej po Mszy wieczornej w naszej świątyni.

5. Za tydzień Niedziela Palmowa rozpoczynająca Wielki Tydzień. Podczas każdej Eucharystii poświęcenie palm na pamiątkę uroczystego wjazdu Jezusa do Jerozolimy. Dzieci zapraszamy na Mszę poprzedzoną procesją z palmami. Gromadzimy się o 11:20 na placu przed kościołem od strony marketu. Po tej Mszy kiermasz ozdób wielkanocnych wykonanych przez dzieci, z którego dochód będzie przeznaczony na misje.

6. Zachęcamy do nabywania palem, świec, czekoladowych baranków i kartek wielkanocnych, z których dochód przeznaczony jest na Caritas oraz do pobierania i wypełniania artykułami spożywczymi toreb Miłosierdzia, które trafią do ubogich rodzin.

7. Zachęcamy do odwiedzania sklepiku parafialnego, czytania prasy katolickiej, w tym naszej parafialnej gazetki Christus regnat.

8. Polecamy film Miłość i Miłosierdzie opowiadający o orędziu przekazanym przez Boga w Objawieniu, przypomnianym przez św. Faustynę, bł. Ks. Michała Sopoćkę i św. Jana Pawła II. Film jest wyświetlany w Cinema 3D w Galerii Corso codziennie do czwartku o godz. 10:30 oraz dziś, w poniedziałek i czwartek o 17:45.

9. Dziękujemy za ofiary na remonty i funkcjonowanie parafii, kwiaty do Bożego Grobu, a także na ubogich i misje. Bóg zapłać!

10. Solenizantom i Jubilatom rozpoczynającego się tygodnia życzymy obfitych łask, wszystkim dobrych owoców rekolekcji, a ks. Mirosławowi i Panu Romanowi darów Ducha Pańskiego oraz błogosławionego pobytu w naszej Parafii!

Ks. Bogusław Gurgul – proboszcz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *