14 kwietnia – Niedziela Palmowa

Ogłoszenia

Autor:

1. Dziś Niedziela Palmowa Męki Pańskiej wprowadzająca nas w Wielki Tydzień. Przy wejściu do kościoła możemy nabywać kartki, baranki, palmy, chlebki, z których dochód przeznaczony jest na Caritas. Dzieci zbierają się przy kościele od strony marketu o 11:20, gdzie rozpocznie się procesja, po której Eucharystia, a po niej kiermasz ozdób świątecznych wykonanych przez dzieci, z których dochód będzie przeznaczony na misje. Gorzkie żale po Mszy Świętej o 17:00, czyli ok. 17:50.

2. We wtorek po Mszy Świętej wieczornej będziemy przygotowywać świąteczną dekorację. Zapraszamy do pomocy przy tych pracach.

3. Spowiedź od poniedziałku do środy od 7:00 do 8:00 i od 17:30 do 18:30, w Wielki Czwartek od 16.00 do 18.00 i po liturgii do północy. W Wielki Piątek od 8.00 do 13.00 oraz 15.00 do 18.00 a po liturgii do północy. W Wielką Sobotę od 8.00 do 19:00. Nie odkładajmy sakramentu pokuty na ostatnią chwilę!

4. Triduum Paschalne:

Wielki Czwartek jest Pamiątką Ostatniej Wieczerzy i modlitwy w ogrójcu Jezusa. W tym Dniu nasz Pan ustanowił Eucharystię i sakrament święceń. Msza Święta Wieczerzy Pańskiej o godz. 18:00 zakończona przeniesieniem Najświętszego Sakramentu do kaplicy adoracji, tzw. ciemnicy.

Wielki Piątek to dzień śmierci Pana Jezusa. Droga Krzyżowa o godz. 15:00, zaś Liturgia na cześć Męki Pańskiej o godz. 18:00. Zakończy się ona przeniesieniem Pana Jezusa Eucharystycznego do kaplicy Grobu. Przypominamy, że w tym Dniu obowiązuje post ścisły: jeden posiłek do syta plus dwa nie do syta oraz całkowite powstrzymanie się od potraw mięsnych oraz oczywiście alkoholu.

Wielka Sobota to dzień ciszy i modlitwy przy Bożym Grobie.
Poświęcenie pokarmów od 10:00 do 14:00 co pół godziny oraz o godz. 16:00.
Adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy w Piątek będzie od godz. 7:00 a w Grobie w Sobotę również od godz. 7:00.
Wigilia Paschalna rozpocznie się o godz. 21:00 w Wielką Sobotę poświę-ceniem ognia na zewnątrz kościoła. Jest to najważniejsza i najpiękniejsza liturgia w całym roku liturgicznym. Choć zaczyna się ona w sobotni wieczór, jest rozpoczęciem Wielkanocy! Podczas liturgii będzie miało miejsce odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych, więc zabierzmy ze sobą świece.

W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego Msza Święta Rezurekcyjna o godz. 6.00. Nie będzie więc Mszy świętej o godz. 7.00 a pozostałe Msze święte o stałych godzinach.
Nie ma piękniejszej formy wdzięczności Bogu za mękę, śmierć i zmartwych-wstanie Chrystusa niż uczestnictwo w obchodach Triduum! Szczególnie zapraszamy rodziców z dziećmi, które w tym roku mają przystąpić po raz pierwszy do Eucharystii i spowiedzi, gdyż moc tych sakramentów płynie właśnie z tych wydarzeń zbawczych. Nie ma bardziej wymownej formy przygotowania dziecka do I Komunii niż uczestnictwo w tych obchodach liturgicznych!

5. Od Wielkiego Piątku codziennie zapraszamy na godz. 15:00 do udziału w Koronce do Bożego Miłosierdzia w formie nowenny przed Świętem Miłosierdzia.

6. Do skarbonki przy zakrystii można składać ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.

7. 28.04. będzie kolejny Marsz dla Życia w Szczecinie. Wyjazd na ten radosny pochód obrońców każdego życia pociągiem. Więcej informacji i zapisy w zakrystii.

8. Za wszelkie ofiary oraz zaangażowanie w życie naszej Rodziny Parafialnej mówimy: Bóg zapłać!

9. Niech Pan błogosławi Solenizantom i Jubilatom, a nam wszystkim dopomoże w dobrym przeżyciu obchodów największych Tajemnic wiary! Błogosławionej Paschy!

Ks. Bogusław Gurgul – proboszcz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *