7 lipca – Czternasta niedziela zwykła

Ogłoszenia

Autor:

1. Przeżywana dziś XIV Niedziela w ciągu roku jako Pierwsza Niedziela jest niedzielą adoracyjną. Jeżeli jest w nas miłość do Jezusa, to nie będziemy żałować czasu dla Jezusa, co zawsze będzie dla nas z korzyścią.

2. W ubiegłą niedzielę s. Katarzyna na rekolekcje dla osób chorych i niepełnosprawnych zebrała 7500 zł. Niech Pan Bóg wynagrodzi Wam za ten hojny dar serca.

3. We wtorek Msza Święta wieczorna, także w intencji Stowarzyszenia Matki Bożej Patronki Dobrej Śmierci. W związku z tym w ramach adoracji po Mszy Świętej Koronka do Siedmiu Boleści Matki Bożej.

4. We środę Msza Święta wieczorna, również w intencjach Zakonu Św. Jana Pawła II.

5. W sobotę po Mszy Świętej wieczornej, z racji na 13 dzień czerwca, czyli rocznicę objawień Matki Bożej w Fatimie procesja z figurą wokół Sanktuarium.

6. W najbliższą niedzielę Msza Święta wieczorna Męskiego Bractwa Chrystusa Króla w intencji Ojczyzny, a po Mszy świętej procesja z Figurą Chrystusa Króla Polski oraz adoracja z modlitwami i studium o Chrystusie Królu do 20.30.

7. W naszej diecezji trwa nieustanna modlitwa z postem w intencji powołań kapłańskich. W naszej Parafii ten czas całodobowej adoracji będziemy przeżywać z 12 na 13 lipca. W związku z tym po Mszy Świętej wieczornej w piątek wystawienie Pana Jezusa będzie w Sanktuarium do godz. 22.00, a od godz. 22.00 do 6.00 rano w kaplicy na plebanii. Natomiast w sobotę, po Mszy Świętej porannej, do Mszy świętej wieczornej w Sanktuarium. Zapraszamy, by zapisać się na konkretne godziny. Jeżeli nie będzie modlitwy, to nie będzie kapłanów. Jeżeli chcemy, aby dzieci i wnuki mieli dostęp do sakramentów świętych, które prowadzą do zbawienia, to naprawdę podejmijmy tę modlitwę. Jezus mówi wyraźnie: „proście Pana żniwa, by wyprawił robotników na żniwo swoje”. Jeśli nie będziemy prosić i modlić się o kapłanów, świętych kapłanów, to nie miejmy pretensji do Pana Boga, że jest tyle zła na świecie.

8. Przypominamy Drodzy o jednolitości postaw podczas Liturgii oraz o godnym stroju w kościele. Ma to być strój uroczysty i skromny, a nie strój plażowy i prowokujący często do grzechu. Także wtedy, gdy jesteśmy na urlopie.

9. W naszym Sanktuarium jest możliwość adoracji Pana Jezusa od poniedziałku do czwartku po Mszy świętej wieczornej do godz. 18.30, w piątek — od godz. 15.00 do Mszy świętej wieczornej, w sobotę — po Mszy Świętej wieczornej do godz. 20.00 a w niedzielę — także po Mszy świętej wieczornej do 19.00.

10. Niech Pan Bóg wszystkim Wam Drodzy za składane ofiary wynagradza i błogosławi we wszystkich sprawach życia.

11. Prosimy, aby Solenizanci oraz Jubilaci przyjęli nasze serdeczne życzenia i doświadczali Bożej opieki każdego dnia życia. Pozdrawiamy też przeżywających czas wakacji i urlopów w naszym mieście, i życzymy pogody ducha, słońca oraz bezpiecznego i godziwego odpoczynku.

    SZCZĘŚĆ BOŻE!
    ks. kan. Bogusław Gurgul – proboszcz

    Comments are closed.