7 października 2018 r. – XXVII Niedziela zwykła

Ogłoszenia

Autor:

1. Dzisiaj podczas Mszy Świętej o godz. 11:30 poświęcenie różańców dzieci pierwszokomunijnych.

2. Również dziś po Mszy Św. o godz. 17:00 i Różańcu spotkanie dla Członków Żywego Różańca w sali św. Jana Pawła II.

3. We wtorek Eucharystia o 18:00 w intencji Stowarzyszenia Matki Bożej Patronki Dobrej Śmierci. Po Mszy Świętej spotkanie, na które zapraszamy także nowe osoby.

4. Październik to miesiąc poświęcony Matce Bożej. Nabożeństwa różańcowe w naszej świątyni od poniedziałku do piątku o 17:15, w soboty po wieczornej Eucharystii, a w niedzielę po Mszy Świętej o 17:00. Dzieci zapraszamy szczególnie w poniedziałki, środy i piątki.

5. W najbliższą sobotę w Bazylice św. Jana Chrzciciela w Szczecinie o godz. 11:00 uroczystości koronacyjne Obrazu Matki Bożej z udziałem Prymasa Polski. Zachęcamy do udziału w tych ważnych wydarzeniach w naszej Diecezji.

6. W sobotę, 13.10 z racji na dzień fatimski po Mszy Świętej wieczornej będzie procesja fatimska wokół kościoła ze świecami.

7. W najbliższą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 11:30 spotkanie dla Rodziców dzieci kl. II szkoły podstawowej. Przypominamy jednocześnie że dzieci kl. II szkoły podstawowej należy zapisać do I spowiedzi i Komunii świętej do końca października.

8. Przyszła niedziela to w naszej Ojczyźnie Dzień Papieski, przeżywany w tym roku pod hasłem „Promieniowanie Ojcostwa”. Po Mszach Świętych ofiarą do puszki można będzie wesprzeć Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, która pomaga w kształceniu zdolnych dzieci i młodzieży wywodzących się z rodzin ubogich.

9. Zapraszamy do udziału w pielgrzymce do Ziemi Świętej w dniach 26.01-2.02.2019 (okres zimowych ferii szkolnych). Szczegóły u ks. Mateusza oraz w zakrystii i na plakatach wywieszonych przed wejściem do kościoła. Zapisy do końca października.

10. Każda parafia diecezji partycypuje w kosztach utrzymania Arcybiskupiego Wyższego Seminarium Duchownego w Szczecinie instytucji. Na naszą parafię przypada 11 tys. zł rocznie, w związku z tym można zabrać kopertę, by wraz z ofiarą przekazać na tacę lub w zakrystii.

11. Zachęcamy do czytania i nabywania prasy katolickiej, a także do odwiedzenia kawiarenki parafialnej. Natomiast w sklepiku są do nabycia ciekawe książki i nowe figurki oraz inne dewocjonalia.

12. Dziękujemy za wszelkie ofiary na parafię, remonty, seminarium. Ksiądz Proboszcz wyraża szczególną wdzięczność za przygotowanie spotkania imieninowego i towarzyszenie mu w tym dniu.

13. Solenizantom i Jubilatom rozpoczynającego się tygodnia życzymy obfitości łask od Pana.

ks. Bogusław Gurgul – proboszcz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *