30 września 2018 r. – XXVI Niedziela zwykła

Ogłoszenia

Autor:

1. Jutro rozpoczyna się październik – miesiąc poświęcony Matce Bożej Różańcowej. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach różańcowych od poniedziałku do piątku o 17:15, w soboty po Mszy św. wieczornej, a w niedziele po Mszy o godz. 17:00. Dzieci zapraszamy szczególnie w poniedziałki, środy i piątki. Pamiętajmy, że ta modlitwa ma szczególną wartość, bo podczas niej rozważamy tajemnice życia Jezusa i Maryi, a także uczymy się z miłością wypowiadać Imię Matki naszego Pana.
2. We wtorek o 18:00 Msza Święta zbiorowa za zmarłych.
3. 4 października będzie pierwszy czwartek miesiąca – dzień poświęcony sakramentom: Eucharystii i święceń. Podczas różańca będziemy modlić się za powołanych do szczególnej służby w Kościele i o nowe powołania, a na 23:00 zapraszamy na adorację – Godzinę Świętą.
4. W pierwszy piątek miesiąca wpatrujemy się w Serce Jezusowe. Msze Święte o 7:00, 7:30, 9:00 (wynagradzająca, po niej nabożeństwo do NSPJ i droga krzyżowa), 17:00 i 18:00. Okazja do spowiedzi podczas Mszy Świętych i adoracja od 15:00.
5. W pierwszą sobotę miesiąca zapraszamy na adorację z różańcem i rozważaniem po wieczornej Eucharystii do godz. 21:00. Jest to okazja do wynagradzania Sercu Maryi za wszelkie zniewagi.
6. Z kalendarza liturgicznego: w poniedziałek wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, we wtorek Aniołów Stróżów, w czwartek św. Franciszka z Asyżu, w piątek św. Faustyny.
7. W przyszłą niedzielę Msza Święta inicjacyjna dla dzieci pierwszokomunijnych z kl. III z poświęceniem różańców.
8. Przygotowanie do I spowiedzi i Komunii Świętej ma miejsce przez dwa lata. Oczywiście główny ciężar formacji jest w klasie III SP, jednak już drugoklasiści powinni powoli uczyć się miłości do Eucharystii. Dlatego zachęcamy rodziców dzieci z klas II, by zapisywali swoje dzieci do I Komunii Świętej, już w tym roku. Można to uczynić w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
9. Zapraszamy do udziału w pielgrzymce do Ziemi Świętej w dniach 26.01-2.02.2019 (okres zimowych ferii szkolnych). Po mających miejsce w ubiegłym roku wykładach szkoły biblijnej prowadzonych przez Dzieło Biblijne wykładowców Wydziału Teologicznego US zrodził się pomysł wyjazdu do miejsc, o których słyszymy na kartach Pisma Świętego. Należy nadmienić, że przewodnikiem na naszym biblijnym szlaku będzie Pan Piotr Goniszewski, który to był jednym z prowadzących wykłady z Pisma Świętego w naszej parafii. Szczegóły u ks. Mateusza oraz w zakrystii i na plakatach wywieszonych przed wejściem do kościoła.
10. Modlimy się o powołania kapłańskie, ale by seminarium mogło funkcjonować potrzebne są też środki finansowe, dlatego każda parafia partycypuje w kosztach utrzymania tej instytucji. Na naszą parafię przypada 11 tys. zł, w związku z tym dziś można zabrać kopertę, by wraz z ofiarą przekazać na tacę lub do zakrystii.
11. Przy wyjściu z kościoła można nabyć małą książkę o pierwszym Proboszczu naszej Parafii, Ks. Infułacie Stanisławie Szwajkoszu (cena 8 zł).
12. Zachęcamy do czytania i nabywania prasy katolickiej, a także do odwiedzenia sklepiku oraz kawiarenki parafialnej.
13. Za wszelkie ofiary i zaangażowanie mówimy: Bóg zapłać!
14. Solenizantom i Jubilatom rozpoczynającego się tygodnia życzymy obfitości łask od Pana.

Ks. Bogusław Gurgul – proboszcz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *