23 września 2018 r. – XXV Niedziela zwykła

Ogłoszenia

Autor:

1. Zachęcamy dziś do modlitwy w intencji ks. Proboszcza z racji imienin. Szczególna okazja będzie podczas Mszy Świętej o godz. 11:30, a po niej Ksiądz Proboszcz zaprasza na wspólne świętowanie w sali św. Jana Pawła II.
2. We wtorek wieczorna Msza Święta w intencji Radia Maryja i TV Trwam. Po niej spotkanie w salce dla członków Rodziny Radia Maryja.
3. W czwartek katecheza dla dzieci pierwszokomunijnych z kl. II o 17:15 w sali św. Jana Pawła II.
4. Przygotowanie do I spowiedzi i Komunii Świętej ma miejsce przez dwa lata. Oczywiście główny ciężar formacji jest w klasie III SP, jednak już drugoklasiści powinni powoli uczyć się miłości do Eucharystii. Dlatego zachęcamy rodziców dzieci z klas II, by zapisywali swoje dzieci do I Komunii Świętej, już w tym roku. Można to uczynić w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
5. Zapraszamy na nabożeństwa do naszego kościoła. W środy przed Mszą Świętą wieczorną, czyli o godz. 18:00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w czwartki nabożeństwo eucharystyczne o 17:30, w piątki adoracja Najświętszego Sakramentu rozpoczynająca się Koronką do Miłosierdzia Bożego o 15:00 do Mszy Świętej wieczornej (możliwość spowiedzi), w soboty Godzinki ku czci NMP o 7:00, a po wieczornej Eucharystii adoracja do 21:00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy!
6. Przypominamy, że znak pokoju przekazujemy osobom najbliżej stojącym poprzez delikatny skłon głowy.
7. Zapraszamy do udziału w pielgrzymce do Ziemi Świętej w dniach 26.01-02.02.2019 (okres zimowych ferii szkolnych). Po mających miejsce w ubiegłym roku wykładach szkoły biblijnej prowadzonych przez Dzieło Biblijne wykładowców Wydziału Teologicznego US zrodził się pomysł wyjazdu do miejsc,
o których słyszymy na kartach Pisma Świętego. Należy nadmienić, że przewodnikiem na naszym biblijnym szlaku będzie Pan Piotr Goniszewski, który to był jednym z prowadzących wykłady z Pisma Świętego w naszej parafii. Szczegóły u ks. Mateusza oraz w zakrystii i na plakatach wywieszonych przed wejściem do kościoła.
8. Modlimy się o powołania kapłańskie, ale by seminarium mogło funk-cjonować potrzebne są też środki finansowe, dlatego każda parafia partycypuje w kosztach utrzymania tej instytucji. Na naszą parafię przypada 11 tys. zł, w związku z tym w przyszłą niedzielę będzie można zabrać kopertę, by wraz z ofiarą przekazać na tacę lub w inny sposób.
9. Z kalendarza liturgicznego: we wtorek wspomnienie bł. Władysława z Gielniowa – patrona Warszawy, w czwartek św. Wincentego a Paulo, w piątek św. Wacława, zaś w sobotę święto Archaniołów.
10. W najbliższym czasie rozpoczniemy prace remontowe na ostatniej ścianie naszego kościoła, tj. od strony sklepów. Celem tych robót jest wymiana tynków betonowych na wapienne, co kosztować będzie 86 tys. zł. Musimy wykonać te prace jeszcze w tym roku, gdyż ważność dokumentów na nie kończy się w grudniu. W przeciwnym razie byłoby trzeba od nowa rozpoczynać procedurę dokumentacyjną, co pociągnęłoby kolejne koszty.
11. Zachęcamy do czytania i nabywania prasy katolickiej, a także do odwiedzenia sklepiku oraz kawiarenki parafialnej.
12. Za wszelkie ofiary i zaangażowanie mówimy: Bóg zapłać!
13. Solenizantom i Jubilatom rozpoczynającego się tygodnia życzymy obfitości łask od Pana.
Szczęść Boże!

ks. proboszcz Bogusław Gurgul

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *