16 września 2018 r. – XXIV Niedziela zwykła

Ogłoszenia

Autor:

1. W dniu dzisiejszym gościmy przedstawiciela wydawnictwa Edycja św. Pawła. Po Eucharystii można się zapoznać z ofertą wydawnictwa, szczególnie z liturgią na każdy dzień.
2. Dziś na Mszy Świętej o 11:30 poświęcenie plecaków i przyborów szkolnych. Szczególnie zapraszamy uczniów zerówek i klas pierwszych, ale oczywiście mogą przynieść swoje przybory także starsze dzieci.
3. We wtorek święto św. Stanisława Kostki, Patrona Polski oraz dzieci i młodzieży. Zachęcamy do modlitwy za młodych.
4. W piątek święto św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty – dzień imienin naszego ks. Mateusza. Zapraszamy na Eucharystię o 18:00, po której będzie można złożyć życzenia Solenizantowi.
5. W przyszłą niedzielę dzień imienin ks. Proboszcza Bogusława Gurgula. Zapraszamy na Mszę Świętą o 11:30, po której będzie można złożyć życzenia Ks. Proboszczowi. Pamiętajmy w modlitwie o Księżach Solenizantach.
6. Zapraszamy do udziału w pielgrzymce na Jasną Górę oraz do Sandomierza, Koprzywnicy, Zawichostu, Opatowa, Kazimierza Dolnego, Tarnobrzegu, Ujazdu i Jędrzejowa w dniach: 25-29.09. Są jeszcze wolne miejsca! Szczegóły i zapisy w zakrystii. Spotkanie organizacyjne dziś po Mszy o 18:30.
7. Zapraszamy do udziału w pielgrzymce do Ziemi Świętej w dniach 26.01-2.02.2019 (okres zimowych ferii szkolnych). Po mających miejsce w ubiegłym roku wykładach szkoły biblijnej prowadzonych przez Dzieło Biblijne wykładowców Wydziału Teologicznego US zrodził się pomysł wyjazdu do miejsc, o których słyszymy na kartach Pisma Świętego. Należy nadmienić, że przewodnikiem na naszym biblijnym szlaku będzie Pan Piotr Goniszewski, który to był jednym z prowadzących wykłady z Pisma Świętego w naszej parafii. Szczegóły u ks. Mateusza oraz w zakrystii i na plakatach wywieszonych przed wejściem do kościoła.
8. Szpital Miejski zaprasza na szczepienia przeciwko grypie od 11.09. do 30.11. Więcej informacji na plakatach w gablotach.
9. W ubiegłym tygodniu mówiliśmy o znaku pokoju. Prosimy, zgodnie z zaleceniami księży biskupów, by podczas tego obrzędu przekazywać znak pokoju symbolicznie, tylko najbliżej stojącym, gdyż już chwilę później ma miejsce śpiew Baranku Boży, podczas którego kapłan łamię Hostię – Ciało Chrystusa. Niech znak pokoju – obrzęd piękny, lecz jednak tylko symboliczny nie przysłoni nam tego, co ważniejsze: realnej obecności Chrystusa i dramatu krzyża dokonującego się podczas każdej Eucharystii.
10. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, szczególnie naszej parafialnej gazetki Christus Regnat, a także Niedzieli i Gościa Niedzielnego.
W Gościu polecamy artykuł o potędze Imienia Jezus.
11. Za wszelkie ofiary na rzecz naszej Parafii i kościoła oraz za zaangażowanie w życie naszej Wspólnoty i wszelką życzliwość mówimy: Bóg zapłać!
12. Solenizantom i Jubilatom rozpoczynającego się tygodnia życzymy błogosławieństwa Bożego.
Szczęść Boże!

ks. proboszcz Bogusław Gurgul

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *