9 września 2018 r. – XXIII Niedziela zwykła

Ogłoszenia

Autor:

1. Gościmy ks. Mirosława Bilickiego, który prowadzi w Polsce jeden z dwóch Domów Modlitwy, których pomysłodawczynią była Marta Robin – mistyczka i stygmatyczka, która pięćdziesiąt lat nie jadła i nie piła karmiąc się jedynie raz w tygodniu Komunią Świętą. Ks. Mirosław jest z członkami wspólnoty żyjącej duchowością Marty Robin. Przy wyjściu z kościoła można nabyć książkę oraz różne materiały o tej mistyczce.
2. Dziś po Mszy Św. o godz. 10:00 spotkanie dla młodzieży, która w tym roku szkolnym pragnie przystąpić do Sakramentu Bierzmowania, a po Mszy Świętej o 11:30 spotkanie dla Rodziców dzieci, które przystąpią do I Spowiedzi i I Komunii Świętej w tym roku szkolnym.
3. W naszej Parafii swą posługę połączoną z bezpośrednim przygotowaniem do święceń zaczyna kleryk Paweł Szeloch ze szczecińskiego seminarium. Będzie on katechizował w Szkole Podstawowej nr 6. Witamy również w naszej Wspólnocie siostrę Sylwię Frączek, która zastąpi siostrę Scholastykę również w SP 6. Otoczmy ich naszą modlitwą!
4. We wtorek Eucharystia o godz. 18:00 w intencji członków Stowarzyszenia Matki Bożej Patronki Dobrej Śmierci.
5. Zapraszamy na poruszający film „Przyrzeczenie” w czwartek po wieczornej Mszy Świętej w Sali św. Jana Pawła II.
6. Zapraszamy dzieci, które chciałyby śpiewać w scholii lub poznać świat misji na spotkanie w sobotę o 10:00 w salce na plebanii.
7. W tym tygodniu wspominamy: w czwartek św. Jana Chryzostoma, w piątek święto Podwyższenia Krzyża Świętego, w sobotę NMP Bolesną – jest to dzień imienin naszej zakrystianki – siostry Dolorosy. Wesprzyjmy Ją naszą modlitwą! Niech to będzie wyrazem wdzięczności za Jej niezwykle ofiarną posługę w naszej świątyni.
8. W przyszłą niedzielę na Mszy Świętej o 11:30 poświęcenie plecaków i przyborów szkolnych. Szczególnie zapraszamy uczniów zerówek i klas pierwszych, ale oczywiście mogą przynieść swoje przybory także starsze dzieci.
9. Zapraszamy do udziału w pielgrzymce na Jasną Górę oraz do Sandomierza, Koprzywnicy, Zawichostu, Opatowa, Kazimierza Dolnego, Tarnobrzegu, Ujazdu i Jędrzejowa w dniach:25-29.09. Są jeszcze wolne miejsca! Szczegóły i zapisy w zakrystii.
10. Komisja ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów Episkopatu Polski pisząc o znaku pokoju stwierdza: Znakiem pokoju jest ukłon w stronę najbliżej stojących uczestników Mszy świętej. W małych grupach znakiem pokoju może być podanie ręki. Zgromadzenie nie wypowiada żadnej aklamacji. Tam, gdzie taki zwyczaj wprowadzono, należy go zaniechać. Duchowieństwo przekazuje sobie znak pokoju w sposób dotychczasowy. Prosimy, zgodnie z zaleceniami księży biskupów, by podczas tego obrzędu przekazywać znak pokoju symbolicznie, tylko najbliżej stojącym, gdyż już chwilę później ma miejsce śpiew Baranku Boży, podczas którego kapłan łamię Hostię – Ciało Chrystusa. Niech znak pokoju – obrzęd piękny, lecz jednak tylko symboliczny nie przysłoni nam tego, co ważniejsze: realnej obecności Chrystusa i dramatu krzyża dokonującego się podczas każdej Eucharystii.
11. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, szczególnie naszej parafialnej gazetki Christus Regnat, do korzystania ze sklepiku z dewocjonaliami oraz kawiarenki i biblioteki w sali św. Jana Pawła II.
12. Dziękujemy serdecznie za wsparcie potrzebujących uczniów poprzez wyposażenie plecaków przygotowanych przez Caritas. Jako chrześcijanie – naśladowcy Chrystusa nigdy nie zapominajmy o ubogich!
13. Za wszelkie ofiary na rzecz naszej Parafii i kościoła oraz za zaangażowanie w życie naszej Wspólnoty i wszelką życzliwość mówimy: Bóg zapłać!
14. Solenizantom i Jubilatom rozpoczynającego się tygodnia życzymy doświadczenia Bożej Miłości.
Szczęść Boże!

ks. proboszcz Bogusław Gurgul

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *