8 grudnia – II Niedziela Adwentu

Ogłoszenia

Autor:

 1. Dziś uroczystość Niepokalanego Poczęcia Maryi – święto patronalne naszych sióstr. Podczas Mszy Świętej o 11:30 s. Dolorosa i s. Sabina odnowią śluby zakonne. Pamiętajmy w modlitwach o Zgromadzeniu Sióstr Maryi Niepokalanej, módlmy się o powołania do tej wspólnoty.
 2. Również podczas Mszy Świętej o 11:30 poświęcenie medalików dla dzieci pierwszokomunijnych. Można również wesprzeć misje kupując ozdoby świąteczne przygotowane przez s. Sabinę wraz z dziećmi.
 3. Godzina Łaski dziś od 12:00 do 13:00. Adoracja po zakończeniu Mszy o 11:30 do 12:55.
 4. Msze Święte roratnie rano o godz. 6.45 od poniedziałku do piątku dla dorosłych (przynieśmy świece lub lampiony), a dla dzieci w poniedziałki, wtorki i czwartki o godz. 17:00. Przypominamy, że dla dzieci komunijnych jest to element przygotowania do I Komunii Świętej.
 5. Zapraszamy do modlitwy Akatystem jutro o 19:00 w kościele pw. NMP Gwiazdy Morza, a w środę u nas, również o 19:00. Jest to piękna, sięgająca VI w. śpiewana modlitwa, wywodząca się z chrześcijańskiej tradycji Wschodu wychwalająca Maryję.
 6. We wtorek Msza Święta o 17:00 w intencji Stowarzyszenia Matki Bożej Patronki Dobrej Śmierci.
 7. Opłatki można nabywać przy wyjściu z kościoła i w sklepiku, a dochód przeznaczony jest na dalsze prace remontowe: kruchtę i ławki.
 8. Przy wyjściu ze świątyni można nabywać dekoracje i kartki świąteczne, z których dochód przeznaczony jest na Caritas. Zachęcamy do pobierania toreb miłosierdzia, by wypełnić je i przynieść do kościoła z przeznaczeniem dla ubogich.
 9. Zachęcamy, by w Adwencie znaleźć więcej czasu na modlitwę, szczególnie adorację Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Szczególną okazję do tego mamy w niedziele po Mszy wieczornej do 19:00, w czwartki o 16:30 i od 23:00 do północy, w piątki od 15:00 do 17:00, a w soboty od Mszy wieczornej do 20:00. Przypominamy, że można adorować Jezusa nie tylko wtedy, gdy jest On uroczyście wystawiony w monstrancji. Pan czeka na nas obecny w tabernakulum w ciągu każdego dnia!
 10. Dziękujemy za modlitwę w ramach nabożeństw wypominkowych, za złożone ofiary. Przypominamy, że w każdą pierwszą sobotę miesiąca rano będzie Msza Święta w intencji zmarłych polecanych w listopadowych wypominkach.
 11. Zachęcamy do korzystania z naszej kawiarenki parafialnej oraz sklepiku!
 12. Bóg zapłać za wszelkie ofiary na rzecz parafii oraz osób potrzebujących!
 13. Jubilatom i Solenizantom życzymy wielu łask!

Ks. Bogusław Gurgul – proboszcz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *