1 grudnia – I Niedziela Adwentu

Ogłoszenia

Autor:

 1. Dzisiejszą I Niedzielą Adwentu rozpoczynamy nowy rok liturgiczny, który z inicjatywy Konferencji Episkopatu Polski przeżywać będziemy pod hasłem: Wielka Tajemnica wiary.
 2. Dziś rano poświęciliśmy opłatki, które można nabywać przy wyjściu z kościoła i w sklepiku, a dochód przeznaczony jest na dalsze prace remontowe: kruchtę i ławki.
 3. Od jutra Msze Święte roratnie rano o godz. 6.45 od poniedziałku do piątku dla dorosłych (przynieśmy świece lub lampiony), a dla dzieci w poniedziałki, wtorki i czwartki o godz. 17:00. Przypominamy, że dla dzieci komunijnych jest to element przygotowania do I Komunii Świętej. Dotyczy to także dzieci z kl. II, które winny być w tygodniu dwa razy.
 4. We wtorek Msza Święta zbiorowa za zmarłych.
 5. Krąg biblijny od tego tygodnia będzie miał miejsce w środy po wieczornej Eucharystii. Zapraszamy!
 6. W tym tygodniu będziemy przeżywać pierwszy czwartek, piątek i sobotę miesiąca. W czwartek nabożeństwo eucharystyczne z modlitwą o powołania o 16:30, zaś od 23:00 do 24:00 godzina święta. Zachęcamy do modlitwy o powołania do służby w Kościele.
 7. Adwentowy Przemarsz św. Józefa rozpocznie się w piątek Msza Świętą o 6:45. Zainteresowanych prosimy o kontakt z księdzem proboszczem.
 8. W pierwszy piątek będziemy czcić Boże Serce. Msze Święte o 6:45; 7:30; 9:00 (wynagradzająca, po niej nabożeństwo z litanią do NSPJ i droga krzyżowa) oraz wieczorem o 17:00. Adoracja od 15:00 do 17:00. Możliwość spowiedzi podczas Mszy Świętych i adoracji.
 9. W pierwszą sobotę odwiedzimy chorych z posługą, a po Mszy wieczornej adoracja w duchu wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu NMP.
 10. Przy wyjściu ze świątyni można nabywać dekoracje i kartki świąteczne, z których dochód przeznaczony jest na Caritas. Zachęcamy do pobierania toreb miłosierdzia oraz wsparcia zbiórki artykułów żywnościowych dla ubogich w najbliższą sobotę w Polo markecie.
 11. W sklepiku parafialnym są do nabycia nowe książki, szopki.
 12. Od rozpoczynającego się tygodnia będzie już czynna nowa kancelaria parafialna.
 13. Kiermasz ozdób świątecznych wykonanych przez dzieci z koła misyjnego w przyszłą niedzielę przed i po Mszy o 11:30. Dochód przeznaczony będzie na misje.
 14. W tym roku Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP przeniesiona jest ze względu na II Niedzielę Adwentu na poniedziałek, 09.12.2019r.
 15. Polecamy prasę katolicką, szczególnie dla dzieci i młodzieży Małego Gościa niedzielnego, do którego dołączony jest lampion roratni do wycięcia.
 16. Dziękujemy za wsparcie modlitewne, ofiary i zaangażowanie w życie Kościoła.
 17. Jubilatom i Solenizantom życzymy Bożego błogosławieństwa, wszystkim: owocnie przeżytego Adwentu.

Ks. Bogusław Gurgul – proboszcz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *