24 listopada – Uroczystość Chrystusa Króla

Ogłoszenia

Autor:

 1. Dziś Uroczystość Chrystusa Króla – święto patronalne z racji tytułu naszego kościoła i parafii. Podczas wszystkich Mszy Świętych okolicznościowe Słowo oraz możliwość zdobycia odpustu zupełnego, ale uroczysta suma odpustowa o 17:00. Po niej procesja eucharystyczna, w związku z czym nie będzie adoracji.
 2. Dziś ostatnia w tym roku procesja za zmarłych na cmentarzu o 15:00
 3. Wypominki od niedzieli do piątku po Mszy Świętej o godz. 17:00, zaś w sobotę o 16:15.
 4. W każdy poniedziałek spotkanie grupy Anonimowych Alkoholików w sali św. Jana Pawła II o 18:00. W każdy ostatni poniedziałek miesiąca mityng otwarty, na który oprócz osób uzależnionych mogą przyjść zainteresowani tą tematyką.
 5. We wtorek wieczorna Eucharystia w intencji Rodziny Radia Maryja. Po niej spotkanie w sali św. Jana Pawła II.
 6. W czwartek katecheza dla dzieci pierwszokomunijnych z kl. III o 17:00 w salce na plebanii.
 7. W sobotę święto św. Andrzeja Apostoła.
 8. W przyszła niedzielę rozpoczynamy nowy rok liturgiczny pod hasłem Oto wielka Tajemnica wiary. Z duchową świeżością, intensywnością pragniemy znów rozważać historię zbawienia. W tym dniu rozpoczniemy Adwent – czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana. Już teraz pomyślmy o postanowieniach adwentowych, zaplanujmy czas na udział w roratach.
 9. Zachęcamy do pobierania toreb miłosierdzia, by później z artykułami żywnościowymi przekazać je do Parafialnego Zespołu Caritas lub zostawić przy obrazie Matki Bożej Częstochowskiej. Można wesprzeć ubogich także poprzez zakup kartek i świec przy wyjściu z kościoła.
 10. Zawsze jesteśmy wdzięczni za wszelkie ofiary, zaangażowanie w życie naszej rodziny parafialnej, życzliwość. W dniu naszego święta – odpusty chcemy szczególnie podziękować wszystkim, którzy na rożny sposób tworzą naszą wspólnotę! Bóg zapłać!
 11. Jubilatom, Solenizantom, naszym Parafianom i Gościom życzymy, by Chrystus Król zapanował w ich sercach.

ks. Bogusław Gurgul – proboszcz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *