17 listopada – XXXIII Niedziela zwykła

Ogłoszenia

Autor:

  1. Dziś o 11:30 Msza Święta inicjacyjna dla dzieci przygotowujących się do życia eucharystycznego z poświęceniem modlitewników, które można nabywać w sklepiku parafialnym.
  2. Również dziś Światowy Dzień Ubogich. Przypominamy, że korzystając z naszej kawiarenki wspieramy Caritas, zaś ofiary ze skarbony w kaplicy św. Antoniego są przeznaczone w połowie na misje, szczególnie dziecko z Afryki zaadoptowane na odległość przez naszą parafię, a w połowie właśnie na Caritas. Dziękujemy wszystkim, którzy służą potrzebującym i zachęcamy do dalszego czynienia miłosierdzia!
  3. Listopad jest czasem szczególnie poświęconym modlitwie za zmarłych. Nabożeństwa wypominkowe od niedzieli do piątku po Mszy Świętej o godz. 17:00, zaś w soboty o 16:15 zaś w każdą niedzielę listopada procesja za zmarłych o 15:00 na cmentarzu. Kartki z wypominkami składamy do specjalnych skarbon. W tygodniu skarbona jest za kratą przy wejściu na balkon.
  4. W czwartek katecheza dla dzieci pierwszokomunijnych z kl. III o 17:00 w salce na plebanii.
  5. Rekolekcje święte przygotowujące do odpustu parafialnego raz przeżycia Adwentu i Bożego Narodzenia będą trwały od czwartku do soboty. Nauki podczas Mszy Świętych o 9:00 i 17:00. Zachęcamy do przeżycia w tym czasie spowiedzi, do czego okazja będzie podczas wszystkich Eucharystii, a wieczorem już od 16:30, a w piątek od 15:00 oraz znalezienia trochę czasu na wyciszenie przed Panem. Adoracja w czwartek o 16:30, od 23:00 do 24:00, w piątek od 15:00 i w sobotę od wieczornej Mszy do 20:00. Rekolekcje prowadzi ks. Sławomir Burakowski z Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej. Ofiary na tacę są wyrazem naszej wdzięczności Rekolekcjoniście.
  6. W przyszłą niedzielę Uroczystość Chrystusa Króla – święto patronalne z racji tytułu naszego kościoła i parafii. Podczas wszystkich Mszy Świętych okolicznościowe Słowo oraz możliwość zdobycia odpustu zupełnego, ale uroczysta suma odpustowa o 17:00, której będzie przewodniczył ks. Sławomir Burakowski. Po sumie procesja eucharystyczna, a więc nie będzie adoracji. Zapraszamy, by uczcić Chrystusa Króla, prosząc byśmy chcieli Go słuchać jako naszego Pana.
  7. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, w tym naszej parafialnej gazetki Christus regnat (ofiara dobrowolna).
  8. Dziękujemy za wszelkie zaangażowanie w życie parafii oraz ofiary!
  9. Jubilatom i Solenizantom życzymy obfitych łask Bożych!

Ks. Bogusław Gurgul – proboszcz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *